• In English
 • Прогрес виконання Угоди про асоціацію слід оцінювати передусім не за кількісними, а за якісними показниками, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 18 січня 2018 року о 11:44

  План заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який був затверджений Урядом восени та проходить остаточні внутрішні процедури відпрацювання, незабаром буде оприлюднено. Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала членів Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, засідання якого відбулося в середу, 17 січня, за участі членів Кабінету Міністрів.

  На думку Віце-прем’єр-міністра, з набуттям чинності Угоди про асоціацію минулий 2017 рік став роком, коли були зняті останні перепони на шляху України до європейської інтеграції, а урядова євроінтеграційна команда присвятила свою роботу створенню всіх умов для ефективного виконання Угоди.

  План заходів з виконання Угоди про асоціацію з ЄС, на думку Віце-прем’єра, є одним з найважливіших напрацювань Уряду, до розробки якого протягом багатьох місяців були залучені всі органи державної влади. План заходів є досить об’ємним документом та складається з 1950 пунктів, викладених на 700 сторінках.

  І.Климпуш-Цинцадзе зауважила, що покроковий План заходів з виконання такого комплексного міжнародного договору, як Угода про асоціацію з ЄС, державою розроблено вперше. Він повністю узгоджується з пріоритетними завданнями Уряду, стратегічними документами з питань секторальних політик, враховує рішення та спільні операційні висновки, зроблені за результатами проведення щорічних засідань органів асоціації Україна – ЄС. План заходів також включає в себе узгоджені зі стороною ЄС дорожні карти наближення законодавства України до законодавства ЄС у сферах держзакупівель, санітарних та фітосанітарних заходів, поштових, кур’єрських і телекомунікаційних послуг.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що належне виконання міжнародних зобов’язань України неможливе без злагодженої та системної взаємодії народних депутатів та урядовців. «Це план Уряду, але без допомоги Верховної Ради ми його виконати не зможемо, бо він передбачає ухвалення дуже багатьох законопроектів», - наголосила вона. На думку Віце-прем’єра, в Раді має бути опрацьований механізм підвищення ролі парламентського комітету з питань європейської інтеграції, а негативний висновок цього комітету щодо якогось законопроекту мав би дорівнювати вето на його розгляд у парламенті.

  Також Іванна Климпуш-Цинцадзе запросила народних депутатів до участі в засіданнях Урядового комітету з питань євроінтеграції, який розглядатиме питання прогресу виконання Угоди відповідальними органами державної влади та доцільності оновлення завдань у зв’язку з ухваленням відповідних рішень органами асоціації Україна – ЄС.

  Разом з тим під час обміну думками з членами парламентського комітету Віце-прем’єр підкреслила, що повністю поділяє їхнє бачення стосовно того, що ініціатором законопроектів, спрямованих на виконання Угоди про асоціацію, має бути саме Уряд.

  І.Климпуш-Цинцадзе розповіла, що з метою належного виконання Україною зобов’язань щодо імплементації Угоди про асоціацію Кабінет Міністрів розробив проект спільної з Верховною Радою Дорожньої карти з адаптації законодавства до права ЄС відповідно до Угоди та Плану заходів з її виконання. Даний документ складається з двох частин: списку законопроектів, внесених до Парламенту, які потребують невідкладного розгляду, та графіку подання до Парламенту законодавчих ініціатив Уряду на виконання відповідного урядового плану заходів з виконання Угоди.

  Віце-прем’єр-міністр зазначила, що в контексті виконання покладених на Україну зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію, протягом 2017 року було ухвалено 18 євроінтеграційних законів, але у 2018 році ухвалення очікують набагато більше законопроектів. При цьому І.Климпуш-Цинцадзе наполегливо рекомендувала при оцінюванні прогресу виконання Угоди про асоціацію брати до уваги не лише кількісні показники, а передусім якість, системність ухвалених документів і впроваджених змін. 

  Вона поділилася стурбованістю, що «2018-й рік, який наближає нас до виборчого циклу, буде породжувати зростання кількості маніпулятивних дискусій щодо європейської інтеграції», і висловила сподівання, що проєвропейські сили ефективно їм протистоятимуть.

  Присутні на засіданні заступники міністрів, відповідальні за питання європейської інтеграції, поінформували членів профільного парламентського комітету про результати 2017-го і плани на 2018-й рік в контексті виконання Угоди про асоціацію.

  Прогрес виконання Угоди про асоціацію слід оцінювати передусім не за кількісними, а за якісними показниками, - Іванна Климпуш-Цинцадзе Прогрес виконання Угоди про асоціацію слід оцінювати передусім не за кількісними, а за якісними показниками, - Іванна Климпуш-Цинцадзе