• In English
 • Програму пільгових кредитів на придбання житла для учасників АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб — удосконалено
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 29 жовтня 2021 року о 09:54

  Уряд вніс зміни до Порядку використання коштів, які передбачені для надання пільгових кредитів внутрішньо переміщеним особам та учасникам АТО/ ООС на придбання житла. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну 28 жовтня. Про це повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

  «Зміни передбачають єдині підходи до формування відкритих реєстрів кандидатів на отримання пільгових кредитів від держави. Зокрема, розширено підстави для реєстрації претендентів, які в минулому отримали державну підтримку на будівництво чи купівлю житла, але це майно зараз знаходиться на окупованій території. Йдеться про грошову компенсацію чи пільгові кредити на нерухомість від держави», – зазначила Наталія Козловська.

  Відтак кандидат, який одночасно визнаний учасником АТО і внутрішньо переміщеною особою, зможе обрати як одну, так і дві підстави для реєстрації. Для цього мають бути подані окремі заяви для включення до відкритих реєстрів.

  Програмою також передбачено право один раз подати заяву про відмову від отримання кредиту на один календарний рік.

  Зазначимо, прийнятий проект постанови розроблений за ініціативи Мінрегіону. Він спрямований на удосконалення програми державної підтримки у наданні пільгових кредитів на придбання житла внутрішньо переміщеним особам та учасникам АТО/ООС.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що забезпечення житлом залишається одним з найгостріших соціальних питань в Україні та особливо актуальним для внутрішньо переміщених осіб.

  Довідково

  Програму з надання пільгового кредиту на придбання житла ВПО та учасниками АТО/ООС запроваджено у 2019 році.

  Головним розпорядником Програми є Мінрегіон, головним виконавцем – Держмолодьжитло. Програма передбачає, зокрема, кредитування на термін до 20 років під 3% річних.