• In English
 • Програма медичних гарантій: цього року кількість закладів, що уклали договори з НСЗУ, зросла
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 21 травня 2021 року о 13:08

  За два місяці НСЗУ виплатила закладам за надання спеціалізованої медичної допомоги понад 6 млрд грн.

  Кількість закладів, які уклали договір із Національною службою здоров’я, у цьому році зросла. Усі медичні заклади, що підписали договір, відповідають вимогам. Тобто мають обладнання, фахівців та умови для надання належної допомоги. Медичні заклади отримали суми у договорах, відповідно до своїх потужностей та кількості послуг, які надали торік і внесли в електронну систему охорони здоров’я.

  Кожну отриману пропозицію на укладання договору НСЗУ перевіряє на відповідність вимогам. А саме - перевіряє факт наявності медичного обладнання та відповідних фахівців, аналізує документи, що підтверджують доступність будівель, наявність ліцензії на медичну практику тощо.

  НСЗУ уклала договори із понад 3 тис. надавачами первинної, екстреної та спеціалізованої медичної допомоги. 1842 договори НСЗУ підписала із закладами, що надають первинну медичну допомогу. Це на 150 більше, ніж у минулому році. Серед закладів - 190 приватних та 474 лікарів-ФОП. За надання первинної допомоги у квітні-травні 2021 року Національна служба здоров'я виплатила понад 3 млрд 200 млн грн.

  Щодо спеціалізованої медичної допомоги, Національна служба здоров’я України уклала 1893 договори. Це на 200 більше, ніж у минулому році. Серед цієї кількості є 82 приватних заклади та 16 лікарів-ФОП. Загалом кількість спеціалізованих приватних закладів, які підписали договір з НСЗУ, у цьому році зросла на 20. Вони надаватимуть допомогу пацієнтам безоплатно за Програмою медичних гарантій. Оплати за квітень заклади спеціалізованої медичної допомоги отримали на суму понад 4 мільярди 200 мільйонів грн. Зокрема, майже 900 млн отримали центри екстреної медичної допомоги. У травні спеціалізовані заклади отримали майже 2 млрд грн. Щодо пріоритетних напрямів - оплата за ними відбувається після закінчення місяця за підсумками роботи, тобто за кількість фактично наданих послуг.

  У цьому році ми виділили кілька напрямів в окремі пакети послуг. Серед них – «Ведення вагітності в амбулаторних умовах». Договір на цей пакет підписали 589 закладів, серед них - 4 приватні. За напрямом «Супровід та лікування дорослих та дітей з туберкульозом на первинному рівні медичної допомоги» договір уклали 434 надавачі. На сьогодні з нашого боку підписано 368 договорів за пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19» з закладами, які запропоновані органами місцевого самоврядування, внесені у перелік закладів, визначених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, та відповідають вимогам.