• In English
 • Профтехи Полтавщини отримали сучасну аграрну техніку на 1 млн 345 тис. євро
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 26 березня 2024 року о 09:26

  На Полтавщині два заклади професійної освіти отримали 18 одиниць аграрної техніки на суму 1 345 620 євро. Йдеться про Миргородське професійно-технічне училище №44 — 452 150 євро, а також Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І. Г. Боровенського — 893 470 євро. 

  Сумарно заклади отримали трактори, сівалки, вантажні автомобілі, жниварки та комбайн. 

  «Якісна й сучасна техніка в профтехах — це можливість для учнів набути навичок, яких потребує бізнес тут і зараз. Це важливо, бо роботодавцю не потрібно витрачати час і зусилля, щоб перенавчати учнів, які прийшли до нього після закінчення профтехів. Бізнес одразу отримує професійних фахівців та закриває дефіцит кадрів на підприємствах. Ми вдячні нашим партнерам за регулярну та стабільну підтримку, адже розвиток профтехів сьогодні — це можливість забезпечити потрібну кількість фахівців робітничих професій в період відбудови», — наголосив Дмитро Завгородній, заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. 

  Відтепер заклади можуть оновити та поліпшити освітній процес за такими професіями: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Рихтувальник кузовів», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Майстер з експлуатації, ремонту та обслуговування сільськогосподарської техніки».

  «Європейський Союз залишається відданим підтримці України в розбудові сучасної інфраструктури професійно-технічної освіти. Учні професійно-технічних навчальних закладів — це майбутнє таких галузей, як сільське господарство, промисловість та будівництво. Тому дуже важливо забезпечити їм оптимальні умови для здобуття професійно-технічної освіти», — наголосив керівник відділу міcцевого та людського розвитку Представництва ЄС в Україні Хенрік Вітфельт.

  Оновлення обладнання профтехів стало можливим завдяки програмі «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» за сприяння Європейського Союзу в партнерстві з Німецьким банком розвитку KfW.

  Раніше в межах програми EU4Skills 85 одиниць сільськогосподарської, дорожньо-будівельної техніки та швейного устаткування отримали заклади Рівненської, Чернівецької та Миколаївської областей.

  Нагадаємо, що вже відомо 72 профтехи проекту #100 майстерень, у яких навчатимуть професій для відбудови.

  Довідково

  Фінансований ЄС проект «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні» є частиною Програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» (Компонент 3) та спрямований на оновлення та модернізацію обладнання та інфраструктури закладів професійно-технічної освіти в Україні. Мета проєкту ― створити сучасну інфраструктуру системи професійно-технічної освіти, яка сприятиме підвищенню її привабливості для молоді. Проєкт має закласти основу для ефективної освіти, яка відповідатиме потребам ринку праці, надасть учням навички, необхідні роботодавцям. Від імені Німецького банку розвитку KfW Проєкт реалізує Український фонд соціальних інвестицій.