• In English
 • Профорієнтація та побудова кар’єри: відбулася робоча зустріч МОН із міжнародними донорськими організаціями
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 11 листопада 2021 року о 16:40

  Сьогодні, 11 листопада 2021 року, відбулася робоча зустріч представників Міністерства освіти і науки України з міжнародними донорськими організаціями. Під час зустрічі обговорювалися теми державної політики у сфері професійної орієнтації учнів закладів середньої та професійно-технічної (професійної) освіти.

  Учасниками заходу стали заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук, директор Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Євген Баженков і представники близько 30-ти міжнародних організацій.

  «Кожен громадянин має обирати професію відповідно до своїх здібностей, потреб і бажань. Спрямування особистості до профорієнтації має розпочатися на ранніх стадіях і вдосконалюватися впродовж життя. Для цього на державному рівні ставимо нові стратегічні цілі. Зокрема, передбачено комплекс заходів із професійної орієнтації в закладах освіти, які будуть реалізовані протягом 2021-2024 років. Маємо виправити диспропорції з працевлаштуванням, недобором до закладів професійної освіти та великою кількістю випускників, що працюють не за фахом», – зазначив Ігор Гарбарук.

  Заступник Міністра також повідомив про реформу професійної освіти, яку підтримує Президент України та початок реалізації проекту Президентський університет.

  В свою чергу Євген Баженков зазначив, що після вивчення питання профорієнтації на міжнародному рівні, зокрема США, Німеччини, Франції та інших країн, розпочато Всеукраїнський проект «Обери професію своєї мрії» з профорієнтації та побудови кар’єри в Україні.

  «Насамперед, це майданчик, що з’єднає сферу освіти з ринком праці для підготовки висококваліфікованих кадрів. Через платформу можна пройти профорієнтаційне тестування та визначити особисту схильність до сфер діяльності, отримати консультацію, навчатися, а також віртуально дізнатися про найпотужніші українські компанії та професії. Така стратегія допоможе майбутнім учням і студентам закладів професійної, фахової передвищої та вищої освіти завчасно зануритися в особливості професії», – підкреслив Євген Баженков.

  На завершення Міністерство освіти і науки визначило ІМЗО координатором напрямку профорієнтації, а також запросило фонди до співпраці та підтримки проекту.

  Нагадаємо, Верховна Рада сформувала додаткові можливості та стимули для молодих вчених і збільшила кількість відзнак у сфері освіти і науки.