• In English
 • Про радіаційну ситуацію в зоні відчуження в районі пожежі
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 05 червня 2018 року о 18:39

  За повідомленням Державного агентства з управління зоною відчуження сьогодні, 5 червня, о 10:00 у зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення сталося загорання сухої трави з подальшим розповсюдженням пожежі в лісовий масив на площі близько 10 га.

  На даний час продовжується гасіння пожежі та ведеться постійний контроль.

  За інформацією Державної служби з надзвичайних ситуацій до гасіння пожежі залучено 29 од. тех. та 126 чол., з них від ДСНС 10 од. тех. та 75 чол., від ДП Чорнобильська пуща 17 од. тех., з них 3 трактори та
  47 чол. та 2 од. тех. та 4 чол. транспортного відділення м. Чорнобиль, у тому числі авіація ДСНС (два літаки АН-32П та вертоліт Мі-8).

  Наразі авіацією ДСНС здійснено 10 скидів (41,5 тонни води) з них літаками АН-32П здійснено 3 скиди води (24 тонни), вертольотом Мі-8 здійснено 7 скидів води (17,5 тонни).

  Радіаційний фон в зоні відчуження контролюється системами контролю радіаційного стану (АСКРС) ДСП «Екоцентр» у безперервному режимі на 39 пунктах. Дані цілодобово надходять до диспетчерського центру раз на годину, а в умовах надзвичайної ситуації – раз на 2 хвилини. Система переведена у режим НС.

  Враховуючи радіологічну значимість пожежі на території зони відчуження посилено контроль за радіаційною ситуацією. В оперативному режимі аналізуються дані щодо потужності еквівалентної дози гамма-випромінювання (ПЕД) та вмісту радіонуклідів у повітрі в районі пожежі.

  Контрольні рівні потужності еквівалентної дози не перевищені.

  В період пожежі задіяні мобільні оперативні групи ДСП «Екоцентр» з аспіраційним та дозиметричним обладнанням.

  За даними радіаційної розвідки потужність еквівалентної дози на відстані 1м від поверхні ґрунту – 0,3 - 2,5 мкЗв/год, значення щільності потоку бета-часток – від 100 до 520 част/(хв·см2).

  Відібрані проби атмосферного повітря на пунктах мережі спостереження за приземним шаром атмосфери зони відчуження, що розташовані поблизу району пожежі.

  В зоні відчуження та на прилеглих територіях на даний час погіршення радіаційного стану не відбулося. Радіаційна ситуація знаходиться під контролем, подальша інформація буде оперативно уточнюватися та надаватися.