• In English
 • Привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди 100-річчя від часу заснування Державної прикордонної служби України
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 29 квітня 2018 року о 09:05

  Шановні прикордонники!

  Вітаю зі сторіччям від часу створення прикордонного відомства України!

  100 років тому, у березні 1918 року, Українська Народна Республіка сформувала першу новітню прикордонну службу незалежної України – Окремий корпус кордонної охорони. Разом з іншими державними установами нова служба стала одним з атрибутів відродженої української державності. З початку свого створення служба була кинута у вир кривавої боротьби за утримання незалежності – війну з більшовиками. Найкращою рекомендацією тій структурі служить один факт: уже 30 квітня 1918 року у ході важких боїв українські прикордонники вийшли на лінію українсько-російського кордону і встановили на ньому прикордонний стовп. Таким чином українці 100 років тому чітко продемонстрували своє прагнення жити із сусіднім народом по різні боки кордону.

  Саме цю історичну подію сучасні прикордонники справедливо вирішили вважати точкою свого відліку. Здобувши важливу перемогу для своєї держави, українські прикордонники засвідчили, що вони стали дієвим боєздатним воєнізованим формуванням Української Народної Республіки, яке готове виконувати свою основну функцію – захищати державний кордон України. Тому символічність цієї дати є безсумнівною і важливою для всієї країни також і сьогодні.

  Слід зазначити, що сучасні українські прикордонники змушені діяти в умовах, схожих до квітня 1918 року: знову стримувати агресію сусідньої держави. Однак навіть перед таким безпрецедентним викликом нам вдається реформувати прикордонну службу та наближати її до західних стандартів. В умовах лібералізації перетину кордону з країнами Європейського Союзу Державна прикордонна служба України працює над спрощенням перетину кордону, адаптацією нормативно-правової бази до європейських стандартів, запровадженням інтегрованого управління кордонами.

  Одним із основних завдань на поточний рік є безумовне посилення захисту нашого східного кордону. Впевнений, що подальша співпраця з нашими західними сусідами сприятиме подальшому реформуванню служби та її успішному виконанню свого головного обов’язку – захисту державного кордону України.

  Висловлюю подяку всім прикордонникам за чесну службу та належне виконання професійного обов’язку і присяги! Бажаю міцного здоров’я, довголіття, добробуту, успішного виконання покладених завдань, а головне – миру на нашій землі!

  З повагою

   Прем’єр-міністр України                                     Володимир ГРОЙСМАН

  Привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди 100-річчя від часу заснування Державної прикордонної служби України