• In English
 • Привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Днем винахідника і раціоналізатора
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 15 вересня 2018 року о 08:59

                                                                           Шановні громадяни!

  Від імені Уряду та від себе особисто вітаю з Днем винахідника і раціоналізатора!

  Сьогодні, у час бурхливого розвитку креативних індустрій, День винахідника і раціоналізатора набуває нового сучасного значення. Найбільш розвинуті суспільства світу рухаються у напрямі креативної економіки, створення інноваційних кластерів, умов для розвитку та захисту стартап-індустрій. Поява потужних інноваційних корпорацій, які змінюють обличчя сучасного світу та структуру світової економіки, свідчить про те, що ми живемо в час, коли винахідництво і раціоналізаторство відіграють ключову роль у розвитку людства.

  Українське суспільство активно готується до засвоєння нового формату економічних відносин – креативної економіки, активно впроваджує найбільш сучасні та прогресивні науково-технічні моделі. Тисячі молодих людей реалізують себе в Україні, засновуючи стартапи, впроваджуючи технології, працюючи над науковими винаходами, що здатні змінити світ. Тому ми маємо виконати одне з наших першочергових завдань – створити умови, за яких будь-які винаходи будуть надійно захищені патентним правом, а винахідники будуть впевнені в тому, що їх ідеї ніхто не присвоїть. Для створення власної кремнієвої долини ми зобов’язані захистити будь-які творчі ініціативи та створити умови для появи нових. Іншими словами, ми повинні зробити усе можливе, щоб наша креативна молодь залишалася в Україні і здійснювала чергові технологічні прориви.

  Упевнений, що нам під силу досягнути цієї мети та закріпити нашу країну серед передових інноваційних країн світу. Для цього Уряд активно працює в напрямі залучення інвестицій, дерегуляції бізнесу, підтримки стартапів та будь-яких творчих ініціатив. Ми маємо фантастичний людський потенціал, і єдине, чого ми потребуємо, – створення умов для його реалізації.

  Тож вітаю усіх винахідників та раціоналізаторів, стартаперів та представників креативних індустрій! Бажаю нових ідей і великих проектів, надійних інвесторів та реалізації найсміливіших задумок!

  З повагою

  Прем’єр-міністр України                               Володимир ГРОЙСМАН

  Привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Днем винахідника і раціоналізатора