• In English
 • Пріоритет Уряду – розвиток українського виробництва техніки та обладнання для розмінування, — Юлія Свириденко на засіданні секторальної робочої групи «Гуманітарне розмінування»
  Міністерство економіки України, опубліковано 09 травня 2024 року о 18:37

  Україна закликає партнерів закуповувати техніку та обладнання на потреби протимінної діяльності в українських виробників. Про це зазначила на III засіданні секторальної робочої групи «Гуманітарне розмінування» (СРГ) співголова групи, Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

  «Пріоритетом для нас сьогодні є розвиток українського виробництва техніки та обладнання для розмінування. Економічна політика «Зроблено в Україні», яку реалізує Уряд, є надзвичайно актуальною в тому числі для сфери протимінної діяльності. Локалізація та розвиток вітчизняного виробництва техніки та обладнання не лише сприятимуть швидшому вирішенню масштабних завдань з очищення території України. Це важливо, як внесок в економічне зростання сьогодні та для забезпечення самозарадності економіки України в перспективі. Ми закликаємо партнерів під час закупівель техніки та обладнання для потреб протимінної діяльності в Україні та за наявності альтернатив віддавати перевагу саме українській продукції», - зазначила Юлія Свириденко.

  Як йшлося під час засідання СРГ, ця позиція України аргументована та має підтримку серед партнерів.

  Учасники III засідання секторальної робочої групи «Гуманітарне розмінування» обговорили весь комплекс питань у сфері протимінної діяльності в Україні. Ключова увага приділялася питанням подальшого посилення координації між усіма учасниками процесу.

  Як було зазначено, на сьогодні Україна та партнери напрацювали бачення механізмів взаємодії, як на стратегічному, так і на практичному рівнях. Триває напрацювання напрямків та форм співпраці, які даватимуть найбільший ефект. Наприклад, робота партнерів у нішах, в яких вони мають унікальні переваги, координація обґрунтованих потреб, цифровізація підтримки та потреб, механізми довгострокового фінансування тощо. Завдання на майбутнє – спираючись на вже досягнуті результати, постійно удосконалювати процес координації та робити його ще більш ефективним. А також імплементувати різні напрацювання СРГ в практичну площину.

  Як підкреслила у своєму виступі Юлія Свириденко, вкрай важливою залишається синхронізація планів України та донорів. Наразі на фінальному етапі ухвалення Стратегії протимінної діяльності, триває робота над Операційним планом, який міститиме конкретні та детальні завдання з виконання Стратегії.

  «Ми прагнемо забезпечити розвиток сфери протимінної діяльності на основі довгострокового бачення, узгодженого Урядом України та партнерами. Стратегія та Оперативний план дозволяють нам краще координувати пріоритети Уряду та планування партнерів. Таким чином допомога, яку отримує та отримуватиме Україна буде використана в найбільш ефективний спосіб. Ми вдячні тим партнерам, які вже ухвалили багаторічні програми підтримки України, і ми відкриті для подібної роботи з іншими партнерами», - сказала Юлія Свириденко.

  Також під час засідання СРГ учасників інформували про ключові завдання на 2024 рік, над якими наразі працює український Уряд. Зокрема:

  - Посилення потенціалу державних операторів протимінної діяльності. Кілька тисяч демінерів у нових підрозділах потребують навчання та обладнання.

  - Автоматизація процесів. Триває спільна з Palantir Technologies робота над системою, яка дозволить пріоритезувати завдання, виходячи з найбільшого економічного та соціального ефекту.

  - Запуск ринку послуг із розмінування.

  - Повернення в експлуатацію сільгоспземель. Нині реалізується план, що передбачає обстеження та у разі необхідності — очищення чи розмінування понад 512 тис. га земель сільгосппризначення. На початок травня повернуто в експлуатацію вже понад 108 тис. га угідь.

  Нагадаємо, секторальна робоча група «Гуманітарне розмінування» створена у вересні 2023 року. Група покликана стати єдиною платформою для комплексної координації між Урядом України та міжнародними партнерами за напрямом гуманітарного розмінування. Співголовами секторальної робочої групи є Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко, Координаторка системи ООН в Україні, Гуманітарна координаторка Деніз Браун та Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда.

  В роботі СРГ «Гуманітарне розмінування» беруть участь представники близько 50 країн-партнерів та міжнародних організацій.