• In English
 • Прикордонники активно облаштовують усі ділянки державного кордону
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 08 квітня 2019 року о 11:09

  З 1 квітня на державному кордоні України активізовано інженерне облаштування державного кордону. Окрім районів, де нині проводяться роботи відповідно до Плану заходів щодо інженерно-технічного облаштування українсько-російського кордону, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України, одночасно тривають роботи у рамках відомчого Плану інженерного облаштування державного кордону по всій ділянці державного кордону, в тому числі й на кордоні з РФ в Сумській області.

  Зокрема, після зимового періоду вже проведено облаштування близько 60% км контрольно-слідових смуг. Найбільше облаштовані західні і південні ділянки кордону.

  Також триває робота з приведення до вимог міждержавних угод лінії державного кордону. З початком інженерного сезону, використовуючи сучасні зразки техніки, вже очищено 18 км прикордонних просік, тривають роботи з ремонту прикордонних знаків.

  Крім того, проводяться роботи з нарощення на державному кордоні інженерних загороджень, у тому числі типу «Єгоза», переважна більшість яких встановлена в Чернівецькій, Закарпатській та Сумській областях.

  Варто зазначити, що такі роботи з інженерного облаштування, згідно з Планом прикордонного відомства, проводяться силами та засобами комплексних інженерних механізованих груп у взаємодії з відділами прикордонної служби та органами місцевого самоврядування. Зазначимо, що ці заходи разом із комплексним облаштуванням «інтелектуального кордону» створять цілісну лінію захисту українського держрубежу.