• In English
 • Прикордонник – це обличчя держави, довіра та повага суспільства, - Сергій Дейнеко під час присяги курсантів академії ДПСУ
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 05 вересня 2020 року о 19:15

  Сьогодні, 5 вересня, курсанти першого курсу, набору 2020 року, які успішно пройшли вступні випробування та зараховані на навчання до вищого навчального закладу Держприкордонслужби, присягнули на вірність Українському народові та стали повноправними членами курсантської сім’ї Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

  Разом з Головою Державної прикордонної служби України генерал-майором Сергієм Дейнеком участь у заходах взяли народні депутати України, серед яких зокрема Павло Сушко, який теж є випускником Національної академії, керівництво міста та області.

  Цьогоріч у Національній академії складання Військової проходить з дотриманням всіх вимог щодо протидії поширенню COVID-9. 

  Звертаючись до присутніх курсантів Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко сказав: «Основною ознакою державності, безперечно, є державний кордон України, а завдання прикордонників - його мужня і надійна охорона. Для вас сьогодні я визначаю головне завдання – гартування та навчання офіцерських якостей».

  Очільник  Держприкордослужби зазначив, що відомство йде шляхом реальних змін на благо народу України, а курсанти в подальшому мають стати чесними та принциповими.

  «Запам'ятайте! Прикордонник – це обличчя держави, довіра та повага суспільства. Упевнений, що ви виправдаєте покладену на вас довіру», — наголосив Сергій Дейнеко. Також керівник відомства закликав всіх присутніх вшанувати світлу пам'ять всіх тих, хто віддав за незалежність та територіальну цілісність України власне життя.

  Народний депутат Павло Сушко, який виступив під час урочистостей від депутатського корпусу  зазначив,  що прикордонники – це завжди престиж і безпека країни.

  «Сподіваюсь ви сумлінно навчатиметесь, аби стати гідним поповненням Державної прикордонної служби. Вірю, що для вас прикордонна служба - це усвідомлений і відповідальний життєвий вибір. Проявіть всі свої найкращі якості, заслужіть довіру, керуйтеся кодексом честі офіцера з перших днів в академії. Лише від вас залежить, наскільки якісними фахівцями ви вийдете зі стін академії і які позиції ви зможете обійняти після випуску», - зауважив він.

  Загалом родина Національної академії поповнилася 373 курсантами, з них - 52 дівчини. 70 майбутніх офіцера-прикордонника закінчили військові ліцеї, 30 курсантів першого курсу є представниками військових династій, продовжувачами почесної справи — захисника кордонів Батьківщини.

  Зазначимо, що протягом певного часу, на базі Польового центру забезпечення навчального процесу академії, першокурсники пройшли первинну початкову практичну підготовку. Майбутні офіцери отримали знання з питань вогневої, фізичної, інженерної, топографічної, стройової, гуманітарної підготовки.