• In English
 • Прикордонні відомства Естонії та України розвивають співпрацю

  У Києві з робочим візитом до органів охорони державного кордону України перебуває делегація Департаменту поліції і прикордонної охорони Естонської Республіки на чолі з керівником Департаменту Ельмаром Вахером. Естонські прикордонники прибули в Україну для подальшого налагодження співпраці з українськими охоронцями кордону та обміну інформацією щодо протидії протиправній діяльності на кордонах.

  Нагадаємо, що в минулому році в прикордонних підрозділах Естонії побував Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал. Тоді очільники українського та естонського прикордонних відомств обговорили кроки співпраці, обмінялися досвідом у сфері морської охорони та висловилися за необхідність підписання у найближчій перспективі відповідного документа про співробітництво.

  В українській столиці естонська делегація відвідала 10-й окремий загін оперативного реагування «ДОЗОР».

  Перший заступник Голови Держприкордонслужби України Василь Серватюк, представляючи колегам мобільний спецпідрозділ, зазначив, що прикордонне відомство за підтримки американських і європейських партнерів реформувало даний підрозділ, і він успішно виконує покладені завдання з протидії протиправній діяльності на кордоні, при загостренні обстановки, нейтралізації злочинних груп і вирішенні інших оперативних завдань.

  Прикордонники Естонії мали змогу оглянути озброєння, техніку та екіпірування, яке використовують бійці «ДОЗОРу». Крім того, військовослужбовці загону продемонстрували дії по затриманню злочинців і порушників як в пунктах пропуску, так і на «зеленій» ділянці кордону.

  Під час перебування в Україні делегація Департаменту поліції і прикордонної охорони Естонської Республіки також зустрінеться з очільником Держприкордонслужби України та більш детально ознайомиться в Одесі із завданнями Морської охорони. Варто зазначити, що обмін досвідом у сфері морської охорони, організації системи висвітлення надводної обстановки є надзвичайно важливим для України, адже прикордонники Естонської Республіки мають неабиякий досвід в охороні морської та річкової ділянок, протяжність яких складає 1000 км.