• In English
 • Причина загибелі 20 лебедів у Херсонській області – пташиний грип, – Держпродспоживслужба

  Результати дослідження Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби свідчать про наявність вірусу грипу типу А1 субтипу Н5 у лебедів, що загинули 28.02.2021 на території Національного природного парку «Нижньодніпровський» Олешківського району в Херсонській області.

  Фахівці Держпродспоживслужби вживають всіх заходів для мінімізації ризиків поширення хвороби.

  «Пташиний грип зараз активно розповсюджується світом, у тому числі і в Європі, через диких перелітних птахів. Розпочався сезон весняної міграції, тож всім, хто утримує домашню птицю в господарствах, бажано дотримуватися рекомендацій щодо профілактики захворювання. 

  А саме: бажано організувати безвигульне утримання птиці; утримувати домашню птицю в умовах, що виключають її контакт зі сторонньою птицею; забезпечити належні санітарні умови утримання домашньої птиці тощо», - зауважила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

  Також вона зазначила, що загибель лебедів не пов’язана з попередніми випадками масової загибелі дикої птиці в Херсонській області.

  «Принаймні цей випадок загибелі птахів в регіоні не пов'язаний із двома іншими. Що ж до отруєння журавлів та качок із вороновими у сiчнi цього року, то ми очікуємо результатів досліджень. Тільки після них можна буде із впевненістю сказати, чи є між ними зв'язок. Працюємо у тісному контакті з усіма органами державної влади, в тому числі із Національною поліцією України», говорить Владислава Магалецька.

  Нагадаємо, що одразу після повідомлення про загибель лебедів, 28 лютого, представники Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини прибули на місце загибелі птахів для з’ясування епізоотичної ситуації та відібрали 5 трупів загиблої птиці для досліджень.

  Зранку, 1 березня, було розпочато ретельне обстеження акваторії Дніпра, Конки, Гнилуші силами представників Національного природного парку «Нижньодніпровський», Олешківського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, ДСНС та органів місцевого самоврядування.