• In English
 • Причина масової загибелі птахів в Тернополі встановлюється

  До Головного управління Держпродспоживслужби звернулися громадські активісти з інформацією про масову загибель птахів біля Тернопільського ставу.

  5 листопада робоча група у складі спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області та Державної екологічної інспекції в Тернопільській області здійснила обстеження території, прилеглої до Тернопільського ставу, та виявила загибель птиці (178 трупів), яку ідентифіковано як мартин сріблястий - великий перелітний птах родини Мартинових.

  Спеціалісти Міської державної ветеринарної лікарні в м.Тернополі та Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби відібрали зразки для лабораторного дослідження з метою виключення інфекційних хвороб птахів та встановлення ймовірних причин їх загибелі.

  За попередніми результатами виявлені зміни у тканинах і органах характерні при отруєннях. Детальніша інформація буде відома після проведення усіх досліджень.

  Для виключення різної інфекції у загиблих птахів, зокрема високопатогенного грипу птиці на території міста Тернополя, патматеріал загиблих птахів відправлено для вірусологічного дослідження до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи у м. Київ.

  Крім того, спеціалісти Держпродспоживслужби ініціювали засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комiсiї при виконавчому комітеті Тернопільської міської ради, на якому обговорять шляхи недопущення поширення небезпечних інфекцій серед птахів на території обласного центру та Тернопільського району, а також вирішать питання щодо утилізації трупів птахів.

  Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держапродспоживслужби в Тернопільській області.