• In English
 • Презентовано пілотний проект стратегічного енергетичного планування у сфері теплопостачання міст Львівщини

  28 березня у Львівській ОДА фахівці Держенергоефективності, Українсько-данського енергетичного центру (УДЕЦ) та Данського енергетичного агентства представили пілотний проект із стратегічного енергетичного планування у сфері теплопостачання для 4-х міст Львівської області: Дрогобича, Самбора, Стебника та Борислава.

  Перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський привітав учасників семінару та висловив сподівання, що результати моделювання сприятимуть привабливості відібраних проектів та залученню інвестицій, а також подякував представникам Українсько-данського енергетичного центру за проведену роботу у рамках пілотного проекту.

  «Данські експерти розробили модель оцінки ефективності системи централізованого теплопостачання, яка стане дієвим інструментом для прийняття рішень щодо модернізації теплових мереж та оптимальним вибором типу генерації теплової енергії. Це допоможе містам заощаджувати на енергоносіях та зменшувати споживання газу», - наголосив Юрій Шафаренко, директор департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності.

  Представник Данського енергетичного агентства Грегарс Ларсен представив стратегічні моделі підвищення ефективності централізованого теплопостачання для пілотних міст.

  Головний радник Українсько-данського енергетичного центру Андерс Крістенсен та консультант УДЕЦ Юлія Рибак подякували керівництву області та Держенергоефективності за плідну співпрацю у сфері енергоефективності та розвитку відновлюваної енергетики.

  Також учасники семінару розглянули стан розвитку відновлюваної енергетики на Львівщині, яка є однією із лідерів у цій сфері серед регіонів.

  Крім того, Юрій Шафаренко відзначив значний потенціал України та, зокрема, Львівщини у виробництві біогазу: «Із 1 тонни твердих побутових відходів утворюється 150-250 м3 звалищного газу. Загалом в Україні щорічний потенціал заміщення природного газу при переробці таких відходів складає близько 1 млрд м3».

  «Враховуючи, що в області налічується 212 сміттєзвалищ, актуальним є впровадження проектів із виробництва біогазу на полігонах. Це допоможе не лише замістити природний газ, а й покращити екологічну ситуацію: зменшити обсяги сміттєзвалищ, мінімізувати кількість пожеж на них», - підсумував Ю. Шафаренко.