• In English
 • Презентовано новий план дій з реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»
  опубліковано 05 лютого 2019 року о 15:40

  4 лютого 2019 р. Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України змінив практику презентації урядових документів – обрав для цього не офіційний формат у стінах урядових будівель, а наближене спілкування у нещодавно відкритому громадському ресторані «Urban Space 500» (співзасновниками цього ресторану є активні громадяни, а його прибуток спрямовуватиметься на підтримку соціально корисних ініціатив).

  Основна мета заходу – неформально представити пріоритети нового плану дій з реалізації «Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», контактних осіб, які налагоджуватимуть відповідну роботу в органах влади, та запросити представників усіх заінтересованих осіб до співпраці. Як підкреслив заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів Сергій Дехтяренко, новий план дій розроблявся у тісній співпраці з інститутами громадянського суспільства. Але успішність його реалізації залежить саме від продовження такого партнерства.

  Блерта Чела, заступник директора ПРООН в Україні звернула увагу, що 60 тис. людей у 12 областях долучилися до вибору пріоритетів нового плану, завдяки публічним консультаціям, які організували Мережа хабів України. А Олеся Архипська, співголова від громадськості Координаційної ради з реалізації Ініціативи, підкреслила, що громадянське суспільство не лише має контролювати виконання плану дій, але й бути партнером Уряду в його реалізації.

  Приємно, що презентація зібрала аншлаг у найбільшому залі ресторану  «Urban Space 500». Зібралися представники інститутів громадянського суспільства, які працюють у пріоритетних для Відкритого Уряду сферах:  забезпечення прозорості, відкриття даних у сфері освіти і науки, охорони навколишнього природного середовища, бюджетного процесу та отримання міжнародної технічної допомоги; впровадження електронних адміністративних послуг; забезпечення прозорості публічних закупівель; відкриття інформації про бенефіціарних власників; реалізація Ініціативи прозорості видобувних галузей та Ініціативи із забезпечення прозорості будівництва; забезпечення прозорості конкурсних процедур для фінансової підтримки програм (проектів, заходів) інститутів громадянського суспільства. Із запланованими заходами нового плану дій їх познайомили перший заступник Міністра  юстиції Олена Сукманова, заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема, заступник Міністра освіти і науки Вадим Карандій, перший заступник голови НАДС Володимир Купрій та представники інших органів виконавчої влади.

  Більш активно долучатися до партнерства з представниками органів виконавчої влади закликала Наталія Окша, заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів, яка підкреслила, що для цього на Урядовому порталі розміщено необхідну контактну інформацію – https://bit.ly/2GaAyFI.

   Захід проведено у партнерстві з ПРООН України та Urban Space 500.