• In English
 • Прем’єр-міністр взяв участь у церемонії вручення державних нагород учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 грудня 2021 року о 18:25

  З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Прем’єр-міністр Денис Шмигаль взяв участь у нараді щодо соціального захисту ліквідаторів, яка відбулася 14 грудня під головуванням Президента України Володимира Зеленського. Участь в обговоренні також взяли Міністр соціальної політики Марина Лазебна, Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, заступники керівника Офісу Президента Юлія Соколовська та Олексій Дніпров.

  «Хочу подякувати кожному, хто боровся на Чорнобильській АЕС із цією аварією, подякувати всім, хто віддав своє життя, тим, хто залишився живим, але назавжди поховав своє здоров’я», — сказав Президент Володимир Зеленський.

  Прем’єр-міністр під час наради підкреслив, що одним із головних пріоритетів діяльності Уряду у сфері соціальної політики залишається покращення умов життя учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та їх соціальний захист.

  «Підтримувати людей, які ризикували власним життям та здоров’ям — це обов’язок держави. У Державному бюджеті України на 2021 рік було збільшено видатки для забезпечення соціального захисту ліквідаторів до 2,5 млрд грн. На 2022 рік передбачено вже 2,8 млрд грн. Це яскраво демонструє, що держава постійно збільшує ресурс на підтримку чорнобильців», — зазначив Денис Шмигаль.

  Як нагадав очільник Уряду, у липні Кабінетом Міністрів було ухвалено рішення, що особи з інвалідністю, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, отримуватимуть підвищену пенсію. Середній розмір підвищення виплат склав понад 2300 грн.

  «Крім того, у березні цього року всі пенсії чорнобильцям були проіндексовані на 11%. Завдяки цим діям середня пенсія для ліквідаторів складає майже 10 тисяч гривень», — зауважив Прем’єр-міністр.

  Під час наради Президент України Володимир Зеленський вручив державні нагороди учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Денис Шмигаль також подякував ліквідаторам за їхній подвиг.

  «Сьогодні ми вшановуємо героїчний вчинок учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Рівно 35 років тому завершилося масштабне протистояння рятувальників ядерному лиху й було здано в експлуатацію саркофаг, що ізолював радіоактивні відходи з четвертого реактора. Проте варто пам’ятати, яка висока ціна цієї безпеки. Це сотні тисяч життів. Схиляємо голови в пам’ять про ліквідаторів… Вічна слава героям!» — вшанував пам’ять ліквідаторів Прем’єр-міністр.

  Прем’єр-міністр взяв участь у церемонії вручення державних нагород учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Прем’єр-міністр взяв участь у церемонії вручення державних нагород учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Прем’єр-міністр взяв участь у церемонії вручення державних нагород учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Прем’єр-міністр взяв участь у церемонії вручення державних нагород учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС