• In English
 • Прем’єр-міністр України зустрівся з головами МЗС Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 листопада 2022 року о 15:08

  У Києві, 28 листопада, відбулася зустріч між Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та міністрами закордонних справ Естонії Урмасом Рейнсалу, Ісландії Тордіс Гилфадоттір, Латвії Едгарсом Рінкевичсом, Литви Габріелюсом Ландсбергісом, Норвегії Аннікен Вітфельдт, Фінляндії Пеккою Хаавісто та Швеції Тобіасом Біллстрьомом.

  Сторони обговорили питання підтримки України зброєю та фінансами. Зокрема, Денис Шмигаль наголосив, що ключовим напрямком лишається постачання нашій країні систем ППО та ПРО.

  Також Глава українського Уряду та очільники МЗС країн-партнерів обговорили посилення санкцій проти росії. Прем’єр-міністр України висловив сподівання, що в 9-му санкційному пакеті буде повноцінне відключення російських банків від системи SWIFT, заборона на в’їзд до країн Європейського Союзу для громадян держави-терориста росії та обмеження на російські енергоресурси.

  «Ключовим завданням лишається обмежити надприбутки росії та запровадити обмеження на нафту та газ із відповідними прайскепами. Маємо працювати над зменшенням спроможності рф у розв’язаній нею війні», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Значну увагу сторони приділили викликам в енергетичній сфері України з огляду на безперервні обстріли росією енергетичної інфраструктури. Прем’єр-міністр України подякував північноєвропейським та балтійським країнам за постачання енергетичного обладнання: «Ця підтримка допомагає українцям залишатися незламними та продовжувати боротьбу проти варварської російської агресії».

  Серед іншого, було порушено питання демілітаризації Запорізької АЕС та роботи зернових коридорів. Денис Шмигаль подякував партнерам за підтримку ініціативи Президента України Grain from Ukraine.

  Прем’єр-міністр України зустрівся з головами МЗС Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції Прем’єр-міністр України зустрівся з головами МЗС Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції Прем’єр-міністр України зустрівся з головами МЗС Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції Прем’єр-міністр України зустрівся з головами МЗС Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції Прем’єр-міністр України зустрівся з головами МЗС Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції Прем’єр-міністр України зустрівся з головами МЗС Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції Прем’єр-міністр України зустрівся з головами МЗС Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції Прем’єр-міністр України зустрівся з головами МЗС Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції Прем’єр-міністр України зустрівся з головами МЗС Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції