• In English
 • Прем’єр-міністр України закликав Норвегію та союзників об’єднати зусилля для розблокування українських морських портів
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 08 травня 2022 року о 19:14

  Підтримку України в протидії російській агресії та майбутнє відновлення держави обговорили в Києві 8 травня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Президент Стортингу (Парламенту) Норвегії Масуд Гарахані.

  Денис Шмигаль подякував Масуду Гарахані за його особисту роль у зміцненні підтримки України та за цей візит у вирішальний для всієї Європи момент.

  «Ваш візит відбувається у період, коли не лише у рамках євроатлантичної спільноти, але й в усьому цивілізованому світі вже досягнуто консенсусу щодо єдиного способу зупинити нинішню злочинну війну росії в Європі. Цивілізований світ об’єднується навколо України. Запроваджує санкції, надає всебічну військову, гуманітарну, економічну й фінансову підтримку», — сказав Прем’єр-міністр.

  Глава Уряду зауважив, що сьогодні всі у світі чітко розуміють, що Україна виборює не лише свою свободу, але й захищає безпеку всієї Європи. Він подякував Норвегії та норвезькому народу за чотири пакети вагомої підтримки для нашої держави.

  Як підкреслив під час зустрічі Денис Шмигаль, війна в Україні — це не лише про свободу й демократію в Україні, це також про глобальні кризи, які росія створює, використовуючи цю війну.

  «Прямо зараз росія створює продуктову кризу у світі. Вперше у світовій історії одна країна блокує порти іншої, позбавляючи нас можливості експортувати товари. Понад 90 млн тонн аграрної продукції, якої потребує низка країн Європи, Африки та Азії. Разом із вами та нашими союзниками ми маємо створити значний тиск на росію, щоб розблокувати морські порти та вивезти цю їжу до країн, які на неї чекають», — сказав Прем’єр-міністр.

  Сторони також обговорили План і Фонд відновлення України. Денис Шмигаль підкреслив, що Україні після завершення війни потрібна допомога партнерів, кошти й технології, аби відбудувати зруйновану інфраструктуру та змінити нашу країну відповідно до європейських стандартів. Він підкреслив, що Україна закликає всіх наших союзників обрати для відновлення той чи інший регіон або місто.

  Президент Стортингу Норвегії Масуд Гарахані відзначив, що Україна б’ється за свободу та демократію, і Норвегія допоможе українцям у цьому в будь-який спосіб. Він підкреслив, що Україна виграє війну — це важливо для майбутнього Європи.

  Прем’єр-міністр України закликав Норвегію та союзників об’єднати зусилля для розблокування українських морських портів Прем’єр-міністр України закликав Норвегію та союзників об’єднати зусилля для розблокування українських морських портів Прем’єр-міністр України закликав Норвегію та союзників об’єднати зусилля для розблокування українських морських портів Прем’єр-міністр України закликав Норвегію та союзників об’єднати зусилля для розблокування українських морських портів Прем’єр-міністр України закликав Норвегію та союзників об’єднати зусилля для розблокування українських морських портів