• In English
 • Прем’єр-міністр України та Віце-президент Єврокомісії підписали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 липня 2021 року о 12:00

  Україна та Європейський Союз уклали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі та відповідну дорожню карту заходів. Документ підписали Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Віце-президент Європейської Комісії Марош Шефчовіч 13 липня під час Конференції високого рівня щодо стратегічного партнерства між ЄС та Україною у сфері критичної сировини.

  «Започатковуючи стратегічне партнерство з ЄС у сфері критичної сировини та акумуляторів, яке буде закріплено у Меморандумі про взаєморозуміння та дорожній карті заходів, ми домовляємося об’єднувати наші зусилля та діяти з ЄС згуртованіше для розвитку зеленої економіки, створення нових бізнес можливостей та робочих місць», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Віце-президент Європейської Комісії підкреслив, що сьогодні Україна та ЄС відкривають нову сторінку у двосторонньому партнерстві.

  «На кожному кроці Європейський Союз підтримуватиме Україну. Стратегічне партнерство у сировинній галузі — важливий етап у цьому русі, бо критична сировина, зокрема з огляду на декарбонізацію, має в Україні величезний потенціал», — сказав Марош Шефчовіч.

  Глава Уряду підкреслив, що українська промисловість може стати серйозним партнером для європейських компаній.

  «За рахунок нарощування власного виробництва «мінералів майбутнього» та паливно-енергетичних корисних копалин, збільшення експорту, а також скорочення імпорту мінеральної сировини, потенціал ефективного використання надр України може скласти понад 400 млрд доларів США у наступні 10 років», — наголосив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр додав, що комплексна розробка критичних матеріалів може вже на першому етапі залучити в Україну 10 мільярдів доларів інвестицій.

  Прем’єр-міністр України та Віце-президент Єврокомісії підписали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі Прем’єр-міністр України та Віце-президент Єврокомісії підписали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі Прем’єр-міністр України та Віце-президент Єврокомісії підписали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі Прем’єр-міністр України та Віце-президент Єврокомісії підписали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі Прем’єр-міністр України та Віце-президент Єврокомісії підписали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі Прем’єр-міністр України та Віце-президент Єврокомісії підписали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі