• In English
 • Прем’єр-міністр України та Віце-президент Туреччини обговорили спільні інвестиційні проекти
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 01 грудня 2020 року о 09:29

  У ході робочого візиту до Турецької Республіки 30 листопада Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів зустріч із Віце-президентом Туреччини Фуатом Октаєм. Сторони обговорили спільні інвестиційні проекти, започаткування зони вільної торгівлі та будівництво житла для кримських татар.

  Прем’єр-міністр відзначив, що Україна визначила 30 пріоритетних векторів розвитку, які мають лягти в основу політики всіх органів влади, і залучення інвестицій є одним із ключових пріоритетів.

  «На сьогодні головною метою усіх економічних реформ, які проводяться Урядом України, є економічний розвиток країни та поліпшення рівня життя населення. Наша мета — реалізувати потенціал української економіки та зробити країну успішною», — наголосив очільник Уряду.

  Зокрема, Денис Шмигаль та Фуат Октай обговорили актуальні питання ведення бізнесу в Україні турецькими компаніями й механізми покращення бізнес-клімату, серед яких розвиток державно-приватного партнерства, для залучення нових інвесторів.

  «Турецька Республіка має успішний досвід у сфері реалізації масштабних інфраструктурних проектів за формулою державно-приватного партнерства. Очікуємо, що найближчим часом відбудеться Третє засідання Українсько-турецької робочої групи з питань державно-приватного партнерства», — сказав Глава Уряду.

  Прем’єр-міністр підкреслив, що завершення переговорів щодо укладення Угоди про вільну торгівлю значно збільшить товарообіг між Україною та Туреччиною та виведе двосторонні торговельні відносини на новий рівень.

  Крім того, Прем’єр-міністр України відзначив започаткування взаємодії з Туреччиною в галузі будівництва житла для кримських татар, які були змушені залишити Крим у зв’язку з російською окупацією.

  «Наразі ми опрацьовуємо питання узгодження локацій будівництва житла та кількості квартир по кожній із них для підготовки фінальної версії відповідних Меморандуму та Угоди. Очікуємо якнайшвидшого узгодження їх текстів для початку реалізації цього важливого проекту», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Зі свого боку Фуат Октай відзначив, що Туреччина підтримує суверенітет і територіальну цілісність України та не визнає анексії Криму.

  Прем’єр-міністр України та Віце-президент Туреччини обговорили спільні інвестиційні проекти Прем’єр-міністр України та Віце-президент Туреччини обговорили спільні інвестиційні проекти Прем’єр-міністр України та Віце-президент Туреччини обговорили спільні інвестиційні проекти Прем’єр-міністр України та Віце-президент Туреччини обговорили спільні інвестиційні проекти Прем’єр-міністр України та Віце-президент Туреччини обговорили спільні інвестиційні проекти