• In English
 • Прем’єр-міністр України провів телефонну розмову з канцлером Австрії
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 24 січня 2022 року о 11:46

  Європейську перспективу України, зміцнення торгово-економічних відносин і розвиток зеленої енергетики обговорили під час телефонної розмови Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер.

  Очільник українського Уряду підкреслив, що 24 січня Україна та Австрія відзначають 30-ту річницю відновлення дипломатичних відносин.

  «Наша міжурядова співпраця є яскравим прикладом міцності та ефективності українсько-австрійського партнерства. У зв’язку з цим, сподіваюся, що Австрія незабаром стане наступною країною, яка підтримає європейську перспективу України на двосторонній основі, і декларація буде підписана під час зустрічі з Президентом України», — сказав Денис Шмигаль та запросив Карла Негаммера відвідати Україну з офіційним візитом.

  Прем’єр-міністр відзначив, що в майбутньому Україна прагне стати головним постачальником зеленого водню до Європи, тому наша країна розраховує на політичну підтримку Австрії в реалізації проекту з виробництва зеленого водню в Україні.

  Під час розмови сторони також обговорили збільшення товарообігу між країнами. Як відзначив Прем’єр-міністр України, від минулого року двостороння торгівля почала відновлюватися після негативних наслідків пандемії COVID-19.

  «За підсумками 11 місяців минулого року товарообіг між нашими країнами склав понад 1,6 мільярда доларів США. Ми поставили перед собою амбітну мету збільшити товарообіг до 2 мільярдів доларів США у 2022 році», — зауважив Глава Уряду України.

  Денис Шмигаль підкреслив, що існує великий потенціал для розширення українсько-австрійського ділового та інвестиційного співробітництва. Зокрема, він запропонував Федеральному канцлеру Австрії започаткувати щорічний українсько-австрійський бізнес-форум під спільним патронатом Урядів країн. Проведення першого форуму планується під час офіційного візиту Федерального канцлера Австрії в Україну.

  Зі свого боку Карл Негаммер підтримав ідею проведення такого заходу і підтвердив наміри відвідати Україну цього року.

  Прем’єр-міністр України провів телефонну розмову з канцлером Австрії