• In English
 • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль з урядовою делегацією перебували з візитом у Люксембургу
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 15 лютого 2021 року о 16:38

  У п'ятницю, 12 лютого 2021 року, Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, а також кілька членів українського уряду здійснили робочий візит до Люксембургу.

  Прем'єр-міністри

  Прем'єр-міністр Люксембургу Ксав'є Беттель прийняв свого українського колегу в Сент-Максимін (Державне міністерство) у Люксембург-Віль. Порядок денний зустрічі включав двосторонні відносини між Україною та Люксембургом. З цього приводу обидва прем'єр-міністри проаналізували потенціал подальшої співпраці в майбутньому. Потім вони підбили підсумки ситуації у сфері охорони здоров’я в обох країнах та обговорили постачання вакцин проти COVID-19. Також сторони зосередили увагу на перспективах врегулювання конфлікту на сході України, імплементації Мінського протоколу та на поточній ситуації в окупованому Криму. Прем'єр-міністр Люксембургу висловив надію та готовність сторін домовитись щодо способів остаточного припинення війни й відновлення стабільності у східній частині країни. Він також закликав свого українського колегу продовжувати шлях реформ, зокрема щодо боротьби з корупцією та зміцнення верховенства права.

  Міністри закордонних справ

  Тим часом Міністр закордонних та європейських справ Люксембургу Жан Ассельборн прийняв Віце-прем'єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгу Стефанішину та першого заступника Міністра закордонних справ України Еміне Джапарову на робочій зустрічі в будівлі Мансфельда (Міністерство закордонних та європейських справ) у Люксембург-Віль. Міністри спочатку розглянули стан двосторонніх відносин та шляхи їх розвитку. Міністр Жан Ассельборн нагадав про гуманітарну допомогу, що надається Європейським Союзом (ЄС) та його державами-членами, включаючи Люксембург, який виділив близько 3 млн євро на задоволення гуманітарних потреб населення на Сході України з 2014 р. У 2021 р. Люксембург продовжить зусилля з допомоги населенню на сході України та з метою пом'якшити гуманітарну кризу через Люксембурзький Червоний Хрест та Український гуманітарний фонд (УГФ) Управління ООН з координації гуманітарних питань (UNOCHA).

  Високі посадовці двох країн Жан Ассельборн, Ольга Стефанішина та Еміне Джапарова також обмінялися думками щодо внутрішніх реформ та ситуації з правами людини в Україні, зокрема в Криму, перед обговоренням відносин між Україною та ЄС та майбутнього Східного партнерства. Також сторони зосередились на ситуації на сході України та в Криму. Як і Прем'єр-міністр Люксембургу, Міністр Жан Ассельборн виступає за повне виконання Мінських домовленостей, наголошуючи, що Люксембург продовжує підтримувати зусилля, докладені з цією метою Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), а також Німеччиною та Францією в Нормандському форматі. Міністри привітали співпрацю між Люксембургом та Україною на багатосторонніх аренах, зокрема в ООН.

  Міністри економіки

  Двосторонні економічні відносини були темою обговорення на зустрічі Міністра економіки Люксембургу Франца Файо та заступника Міністра з питань економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України – Торгового представника України Тараса Качки. ArcelorMittal, Paul Wurth та SES - серед люксембурзьких компаній, що діють в Україні. Крім обговорення економічної ситуації, яка склалася в результаті пандемії, та заходів підтримки бізнесу, які були вжиті в цьому контексті в двох країнах, дискусії між двома міністрами зосереджувались, зокрема, на зміцненні двостороннього співробітництва у космічному секторі та підтримці стартапів.

  Міністри цифровізації

  Міністр-делегат з питань цифровізації Марк Гансен прийняв Віце-прем'єр-міністра України – Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова в Готель де Бургонь (Міністерство цифровізації) у Люксембург-Віль. Міністр-делегат Марк Гансен представив своєму колезі стратегічні осі Міністерства цифровізації, особливо останні досягнення в галузі електронного управління. Потім він детально описав роботу порталів Guichet.lu та MyGuichet.lu та їх функціональні можливості, такі як, наприклад, додаток GouvCheck. Міністр Михайло Федоров підбив підсумки досвіду свого міністерства з часу його створення у 2019 році та окреслив амбітні цифрові цілі України. Визнаючи важливу роль нових технологій у цифровій трансформації, міністри Марк Гансен та Михайло Федоров обговорили, серед іншого, виклики, які слід вирішити в галузі оцифрування офіційних документів, а також потенціал сервісу цифрових гаманців.

  Міністри сільського господарства

  Потім Тарас Качка, заступник Міністра з питань економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України, зустрівся з міністром сільського господарства, виноградарства та розвитку сільських регіонів Люксембургу Роменом Шнайдером. Основна дискусія була присвячена можливостям та перспективам співпраці у галузі сільського господарства та торгівлі сільськогосподарською продукцією, стійкості сільського господарства до кліматичних змін, а також інвестиційній політиці та заходів з підтримки сільського господарства, яка зазнала впливу коронакризи. Міністри також обговорили структуру та розвиток виноробства Люксембургу.

  Міністри транспорту

  Віце-прем'єр-міністр Люксембургу та міністр з питань мобільності та громадських робіт Франсуа Бауш прийняв свого українського колегу Владислава Криклія в Люксембург-Кірхберг. Міністр інфраструктури України та Міністр мобільності Люксембургу обговорили можливість повітряного сполучення між двома країнами, а також різні інвестиційні програми в Україні та досвід Люксембургу в галузі пасажирських перевезень, а також залізничних та повітряних вантажних перевезень.