• In English
 • Прем’єр-міністр: Україна прискорено працює над приєднанням до Європейського Союзу
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 08 квітня 2022 року о 16:36

  Україна прискореними темпами рухається до об’єднання з Європейським Союзом. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю «Факти ICTV».

  Глава Уряду зауважив, що отримана Україною Версальська декларація про прискорену процедуру отримання статусу кандидата на вступ у ЄС — це один з етапів на шляху до повноцінного членства. Тож дуже важливо виконати певні вимоги та бути інтегрованими у європейські ринки.

  Денис Шмигаль підкреслив, що Україна вже уклала угоду про «відкрите небо» із ЄС та технічно приєдналася до європейської енергомережі ENTSO-E.

  «Зараз ми почали роботу над повноцінним комерційним приєднанням, тобто роботі у спільному ринку. І навіть уже маємо перший контракт на експорт електроенергії до ЄС — 200 МВт. Це величезний євроінтеграційний прогрес», — сказав Прем’єр-міністр.

  Як наголосив очільник Уряду, Україна продовжує рух до Євросоюзу, зокрема прискорено працює над спільною митницею, спільними транзитними перевезеннями, угодою про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції.

  Також Прем’єр-міністр повідомив, що Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн і Високий представник ЄС Жозеп Боррель під час візиту до Києва нададуть Україні опитувальник.

  «Це бюрократичний документ, який дозволить нам отримати статус кандидата на членство в ЄС. Інші країни йшли до цього роки, дехто йде десятиліття. Ми розуміємо, що Європа дає нам гарні сигнали й чекає нас у Євросоюзі. Багатьох людей це надихає», — сказав Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр: Україна прискорено працює над приєднанням до Європейського Союзу Прем’єр-міністр: Україна прискорено працює над приєднанням до Європейського Союзу Прем’єр-міністр: Україна прискорено працює над приєднанням до Європейського Союзу Прем’єр-міністр: Україна прискорено працює над приєднанням до Європейського Союзу