• In English
 • Прем'єр-міністр України та Посол ЄС обговорили питання взаємодії у спільній боротьбі з пандемією
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 02 квітня 2020 року о 13:13

  Україна та Європейський Союз виступають єдиним фронтом у боротьбі з пандемією коронавірусу та його наслідками.

  Про це йшлося під час зустрічі Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з послом Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасом.

  «Ми цінуємо готовність ЄС допомогти Україні у подоланні наслідків від COVID-19, незважаючи на надзвичайно складну епідемічну ситуацію у державах-членах ЄС», – сказав очільник Уряду.

  За словами Дениса Шмигаля, пакет допомоги у розмірі 80 млн євро дасть змогу підтримати українську систему охорони здоров’я та економіку (зокрема, малі і середні підприємства, які найбільше постраждали від пандемії коронавірусу).

  «Вдячний послу ЄС в Україні за потужну підтримку. Зі свого боку, Україна також готова підтримати ЄС. Це питання вже узгоджене з Президентом Володимиром Зеленським. Україна – один з найбільших світових виробників медичного спирту. Зараз наші заводи працюють на повну потужність, і коли буде забезпечено внутрішній ринок, ми готові надавати цей ресурс для допомоги іншим країнам», – підкреслив Глава Уряду.

  Посол Європейського Союзу в Україні зі свого боку відзначив, що Уряд своєчасно та ефективно діє на упередження поширення пандемії.

  Під час зустрічі також йшлося про те, що Україні та ЄС потрібно об'єднати координацію гуманітарної і міжнародної технічної допомоги.

  Зокрема, на базі Комісії з техногенної безпеки буде створено організаційний Штаб, який визначить алгоритм подальшої роботи з нашими міжнародними партнерами.

  Крім того, співпраця діятиме у напрямку допомоги підтримки регіонів в частині фінансування деяких заходів у боротьбі з COVID-19.

  «Запевнив наших європейських партнерів, що Уряд України буде продовжувати реформи. Вдячний Європейському Союзу за політичну підтримку», – відзначив Денис Шмигаль.

  Очільник Уряду також додав, що дуже радий єдиній позиції України та ЄС в боротьбі з найбільшим викликом сучасності.

  Прем'єр-міністр України та Посол ЄС обговорили питання взаємодії у спільній боротьбі з пандемією