• In English
 • Прем’єр-міністр про розвиток ІТ-галузі: Разом маємо створити правила розвитку сектору на 5-10 років вперед та забезпечити якісну підготовку кадрів
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 26 лютого 2019 року о 16:47

  Уряд України пропонує експертному середовищу та представникам сфери ІТ разом напрацювати комплексні правила розвитку ІТ-сектору на найближчі 5-10 років, а також сформувати можливості для якісної освіти та підготовки кадрів для ІТ.
  Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками ІТ-сфери.

  Глава Уряду неодноразово наголошував, що ІТ – це один з двигунів української економіки. Саме сектор ІТ є точкою зростання та точкою входу для нових технологій, інноваційних рішень. Він є основою кібербезпеки країни. За експертною оцінкою, обсяг експорту телекомунікаційних та ІТ-послуг з України минулого року перевищив 2 млрд дол., а кількість зайнятих у цій сфері перевищує 160 тис. людей. Найближчими роками доля ІТ може зрости до 6-8% ВВП з нинішніх 4%.

  Окрім того, сектор ІТ – це великий пласт малого та середнього бізнесу, отже, його інтереси захищаються і будуть захищені надалі.

  Звертаючись до представників ІТ-галузі, Володимир Гройсман зазначив, що ІТ – це не просто ще один напрямок роботи. Сьогодні Україні потрібно подолати цифрову дискримінацію, а отже, дати потужний стимул для залучення нових технологій у сферу освіти, медицини, розвиток електронних послуг, яких вже є 118, а буде ще +50 цього року.

  «І тут перед нами стоять два фундаментальні питання, відповідь на які треба дати разом. Перше: створення сталих правил розвитку ІТ-сектору. Треба визначити на 5 чи 10 років нормальні регуляції та податкову базу – аби інвестиції в ІТ-сектор були захищені. І друге питання – освіта та підготовка кадрів, введення їх в реальний сектор економіки України, – сказав Володимир Гройсман. – Оце два глобальні завдання. Вони дадуть можливість швидкого зростання в секторі і в економіці в цілому».

  Довідково

  Зустрічі з представниками ІТ-сфери та креативних індустрій є традиційними для Уряду України. Велика кількість ідей та ініціатив, зокрема, щодо нових будівельних норм або спрощення ведення бізнесу були представлені і обговорені саме під час таких зустрічей. Згодом вони впроваджувалися шляхом ухвалення урядових рішень або законодавчих актів. Цього разу участь у зустрічі взяв Президент України Петро Порошенко.

  Прем’єр-міністр про розвиток ІТ-галузі: Разом маємо створити правила розвитку сектору на 5-10 років вперед та забезпечити якісну підготовку кадрів