Суспільство повинно навчитися розумно використовувати ресурси планети, зберігати їх, надихаючи нові покоління на прогрес зі сталим розвитком. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час заходу «Партнерство заради сталого розвитку-2020» з нагоди відзначення 20-ї річниці Глобального договору ООН.
Очільник Уряду зауважив, що протягом останнього століття людство ставилося до природних ресурсів без розуміння складності їх відновлення та наслідків від надмірного споживання.
«Тому сьогодні ми маємо природні катастрофи, зміну клімату, пандемії. На жаль, людству не вдалося ще зупинити або однозначно зменшити надмірне споживання, але принаймні на глобальному рівні ООН визначило Цілі сталого розвитку», — зазначив Денис Шмигаль.
Як підкреслив Прем’єр-міністр, розв’язати глобальні проблеми силами лише державних органів неможливо, і тут необхідні спільні зусилля різних стейкхолдерів: влади, бізнесу, громадян, громадських організацій тощо.
Денис Шмигаль відзначив, що ціль сталого розвитку №8 говорить про сприяння поступальному, всеохоплюючому та сталому економічному зростанню, повній і продуктивній зайнятості та гідній праці для всіх.
«Попри сучасні виклики, пов’язані з пандемією COVID-19, ми працюємо з людьми і для людей. Уряд робить все можливе у цій ситуації», — сказав Прем’єр-міністр.
Глава Уряду подякував бізнесу та громадським організаціям за допомогу в боротьбі з пандемією: «Це прояв соціальної відповідальності і бажання спільного розв’язання проблем. Нашим завданням є забезпечення рівних прав і можливостей всім категоріям громадян, що вимагає більшої ефективності від нас усіх», — зазначив Денис Шмигаль.
Також Прем’єр-міністр привітав переможців із нагородою «Партнерство заради сталого розвитку», яку започаткувала українська мережа 3 роки тому, та побажав усім учасникам креативних та інноваційних проектів.
Довідково
Глобальний договір ООН є ініціативою Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй, що мобілізує компанії для побудови своєї діяльності та стратегій на основі десяти універсальних принципів у галузі прав людини, праці, навколишнього середовища та боротьби з корупцією.