• In English
 • Прем’єр-міністр: Найбільш постраждалі та незахищені українці зможуть отримати виплати від ООН та ЮНІСЕФ
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 18 квітня 2022 року о 17:36

  Уряд спрямував перші 600 млн грн на виплату допомоги для вимушених переселенців. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у відеозверненні 18 квітня. Ідеться про щомісячні виплати по 2 тис. грн дорослому і по 3 тис. грн дитині або особі з інвалідністю.

  «Постановою Уряду чітко визначено, які категорії мають право на виплати у зв’язку з війною росії проти України. Це зареєстровані внутрішньо переміщені особи, українці, які евакуюються з районів бойових дій та ті, хто проживає у деокупованих населених пунктах», — зазначив очільник Уряду.

  Окрім виплат від держави, найбільш постраждалі та незахищені українці, за словами Прем’єр-міністра, зможуть отримати виплати від міжнародних гуманітарних організацій ООН та ЮНІСЕФ.

  «Уряд уже прийняв постанову про можливість оформлення такої допомоги через портал Дія. Зараз працюємо над технічною реалізацією такого рішення», — повідомив Денис Шмигаль.

  Також Глава Уряду зауважив, що в повному обсязі продовжується нарахування й виплати всіх належних соціальних виплат (пенсій, соціальних допомог, пільг та субсидій) українцям, які опинились у тимчасовій окупації чи оточенні. Кабінет Міністрів зафіксував це відповідним рішенням.

  Продовжує держава компенсувати й витрати на комунальні послуги для родин, які прихистили вимушених переселенців. Прем’єр-міністр також повідомив, що тарифи на електроенергію для людей залишаються без змін: 1,44 грн за кВт/год. для українських домогосподарств, які споживають менше 250 кВт/год. за місяць.

  Прем’єр-міністр: Найбільш постраждалі та незахищені українці зможуть отримати виплати від ООН та ЮНІСЕФ