• In English
 • Прем’єр-міністр: Україна разом із партнерами прагне напрацювати єдину юридичну рамку для конфіскації російських активів
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 27 лютого 2024 року о 14:58

  Головне завдання в санкційній політиці — це надійно перекрити росії всі обхідні шляхи для уникнення санкцій. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 27 лютого.

  «Менше прибутків росії — менше ракет і дронів летітиме в Україну, менше втрат на фронті й у тилу, ближче справедливий і стійкий мир», — наголосив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль нагадав, що США, Канада, Велика Британія та Євросоюз впровадили нові санкції. Зокрема, Сполучені Штати поширили їх на енергетичні компанії рф, підприємства, що виробляють мікроелектроніку для ОПК, на банківський сектор та сектор IT, а також на транспортування російської нафти.

  «Британські партнери оновили санкційний список на сто позицій. Посилиться тиск на тих, хто допомагає росії обходити обмеження в торгівлі нафтою. Санкції Британії зачіпають також алмазний сектор, виробництво міді, цинку, сталі та інші галузі», — зазначив очільник Уряду.

  Крім того, Канада до нових санкційних списків включила 163 цілі. Це підприємства логістики, військово-промислового комплексу та пропагандисти.

  Денис Шмигаль подякував Європейському Союзу за 13-й пакет санкцій. Нові обмеження поширюються на виробників зброї та електроніки. Впроваджені більш жорсткі експортні обмеження, в тому числі щодо компаній, які базуються в третіх країнах.

  Свій внесок в ослаблення росії зробили також Австралія і Нова Зеландія.

  «Загалом проти рф вже діє 17 тисяч індивідуальних та секторальних санкцій. Завдяки цьому ворог втратив 400 млрд доларів. Це потужний удар. Але можна і треба зробити ще більше», — наголосив Прем’єр-міністр.

  Зокрема він підкреслив необхідність впровадити санкції проти «Росатому», відключити від системи SWIFT усі російські та білоруські банки, обмежити імпорт з росії до ЄС скрапленого газу, золота, залізної руди, титану, алюмінію, міді, нікелю, паладію. А також вирішити питання російського аграрного експорту, заборонивши ввезення російської агропродукції в країни ЄС. 

  Як відзначив Денис Шмигаль, Україна разом із партнерами у 2024 році прагне напрацювати єдину юридичну рамку для конфіскації російських активів на користь нашої держави.

  «Це сотні мільярдів євро, не рахуючи згенерованих прибутків. Це те, що потрібно нам прямо зараз для швидкої відбудови та для покриття критичних бюджетних витрат», — зауважив Прем’єр-міністр.

  Прем’єр-міністр: Україна разом із партнерами прагне напрацювати єдину юридичну рамку для конфіскації російських активів