• In English
 • Прем’єр-міністр: Ухвалили невідкладні рішення для забезпечення населення на півдні України питною водою
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 06 червня 2023 року о 22:09

  Уряд на позачерговому засіданні ухвалив низку рішень, спрямованих на забезпечення питною водою населення на півдні України. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  Зокрема, виділено 1,5 млрд грн для будівництва нових магістральних водогонів.

  «Це будуть водогони Карачунівське водосховище — Кривий Ріг — Південне водосховище, Марганець — Нікополь, Хортиця — Томаківка. Це потрібно, аби забезпечити Кривий Ріг, Нікополь та Марганець питною водою. Роботи почнуться просто зараз, щоб не втрачати дорогоцінний час. Відповідальним за реалізацію проектів буде Держагентство з відновлення», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Уряд також виділив Херсонській, Миколаївській, Запорізькій та Дніпропетровській областям майже 846 млн грн на забезпечення потреб регіонів у питній воді.

  Раніше, 6 червня, Кабінет Міністрів виділив 120 млн грн Державному агентству водних ресурсів для сталого забезпечення жителів Миколаєва питною водою.

  За словами Дениса Шмигаля, вода буде подаватися руслом річки Інгулець у спеціальному режимі роботи. Проект дозволить досягнути необхідних показників якості питної води та повернути її подачу в місто.

  Прем’єр-міністр: Ухвалили невідкладні рішення для забезпечення населення на півдні України питною водою