• In English
 • Представників громадянського суспільства та бізнесу запрошено долучитися до реалізації плану дій з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»
  опубліковано 22 березня 2021 року о 10:38

  19 березня 2020 року відбувся онлайн-марафон “Відкритий Уряд: новий план дій. Запрошуємо до співпраці!”. Вперше урядовий план дій представлено громадському сектору та міжнародним організаціям у форматі відкритого онлайн-марафону – коли є можливість дізнатися більше про кожен захід та домовитися про співпрацю під час його реалізації.

  Відкриваючи онлайн-марафон, Державний секретар Кабінету Міністрів Олександр Ярема підкреслив важливість для Уряду питання відкритості та прозорості державної політики. Підтвердження цього – розробка спільно з інститутами громадянського суспільства та затвердження Кабінетом Міністрів нового плану дій з впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”. Водночас, як зазначив Олександр Ярема, не менш важливим є те, що всі заплановані заходи передбачають партнерство із заінтересованими інститутами громадянського суспільства та міжнародними організаціями.

  Керівниця проектів у сфері демократичного врядування Програми розвитку ООН в Україні Олена Урсу у вітальному слові наголосила, що ключові принципи Ініціативи “Партнерство “Відкритий уряд” повністю відповідають пріоритетам Порядку денного сталого розвитку 2030 та глобальним Цілям сталого розвитку. Тому ПРООН в Україні є багаторічним партнером Уряду в реалізації Ініціативи та просуванні прозорості, відкритості та громадської участі. Водночас, як підкреслила Олена Урсу, молодь, організації, які працюють над питаннями просування прав людини, гендерної рівності, інклюзивного розвитку та безбар’єрності, є важливими партнерами для подальшої реалізації Ініціативи в Україні.

  Під час онлайн-марафону представники органів виконавчої влади (Мінфіну, МОН, Мінмолодьспорту, Мінцифри, Мін’юсту, Міненерго, Мінінфраструктури, Фонду державного майна), а також Урядова уповноважена з питань гендерної політики презентували заплановані заходи плану дій, кроки, необхідні для їх виконання та очікувані результати, а також поінформували про можливі форми міжсекторальної співпраці, надавши контактні дані осіб, відповідальних за виконання заходів. Представники інститутів громадянського суспільства, міжнародних організацій, експерти мали можливість поставити запитання та запропонувати партнерство в процесі реалізації заходів.

  Онлайн-марафон організовано Департаментом інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів у партнерстві з проектом “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні” Програми розвитку ООН в Україні.

  Запис онлайн-марафону можна переглянути за посиланням:  https://www.youtube.com/watch?v=6Ik-4SzdVKY .


  Довідково

  Партнерство “Відкритий Урядˮ – це міжнародна Ініціатива, спрямована на об‘єднання зусиль урядів та громадянського суспільства для створення позитивних змін у житті громадян.

  У рамках реалізації Ініціативи уряди країн-учасниць спільно з громадянським суспільством розробляють та реалізують дворічні національні плани дій. Кожен план дій повинен містити конкретні, амбітні зобов'язання, спрямовані на удосконалення прозорості, підзвітності та громадської участі.

  Детальніше про реалізацію Ініціативи – https://bit.ly/3ruXeUP.