Учасники наради під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе обговорили проект Плану заходів на 2018 рік з реалізації Стратегії комунікацій у сфері європейської інтеграції.
План базується на трьох основних документах: Середньостроковому плані пріоритетних дій Уряду на період до 2020 року, імплементації Угоди про асоціацію та затвердженій Урядом у жовтні Стратегії комунікацій у сфері європейської інтеграції на 2018-2020 роки.
Основні цілі Плану заходів – підвищення рівня поінформованості громадян у сфері європейської інтеграції як процесу внутрішніх реформ в Україні, що впливають на життя кожного українця; підвищення рівня обізнаності громадян про можливості, що існують в рамках співпраці з ЄС, а також про європейські цінності, стандарти, досвід проведення реформ і критерії членства в ЄС. Ще одна задача – моніторинг виконання Плану заходів і рівня поінформованості та підтримки громадянами вступу України в ЄС. Для виконання цих завдань передбачено кілька десятків заходів, серед яких – інформаційні кампанії, тренінги та навчальні семінари для різних цільових груп, створення тематичного веб-порталу та робота із соцмережами, культурні заходи, конкурси та інше.
Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що на початку року, зокрема, буде презентовано урядовий Євроінтеграційний портал, який міститиме всю нормативну, довідкову та новинну інформацію стосовно процесів євроінтеграції в Україні, а також моніторингову онлайн-систему «Пульс Угоди», яка допоможе і виконавцям, і ЗМІ, громадськості та всім українцям відстежувати виконання взятих Україною на себе зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію по роках та сферах.
Після доопрацювання з урахуванням наданих на зустрічі зауважень почнеться процес офіційного погодження Плану заходів з реалізації стратегії комунікацій у сфері євроінтеграції. Окрім його затвердження, Уряд має затвердити склад Координаційної ради з реалізації стратегії комунікацій у сфері європейської інтеграції.
В обговоренні взяли участь представники міністерств та відомств, а також громадських об’єднань, які долучені до проектів у сфері євроінтеграції (ГО «Інтерньюз-України», Association4U «Асоціація для України і для тебе», Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, Українського кризового медіа-центру та ін.