• In English
 • Представники 15 територіальних громад отримали спеціальні авто для створення служби перевезень людей з інвалідністю
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 22 березня 2019 року о 15:26

  22 березня 2019 року відбулася передача представникам територіальних громад 15 спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату. У заході взяли участь Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та Міністр соціальної політики Андрій Рева.

  Андрій Рева привітав 15 громад, які отримали спеціально обладнані автомобілі для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату, подякувавши представникам їх органів місцевого самоврядування за небайдужість і  відповідальність, яку вони взяли на себе.

  Цей захід є продовженням програми стимулювання територіальних громад до створення служб перевезень людей з інвалідністю (соціальне таксі), що була запроваджена у минулому 2018 році.  Вона  вкрай важлива для усунення бар’єрів в життєдіяльності осіб з інвалідністю, у реалізації їх прав та транспортної доступності, особливо людей на візках.

  Основний критерій вибору громад – прийняте рішення органу місцевого самоврядування про створення служби перевезень. Для запуску цієї програми необхідне звернення зі заявою та відповідними документами, які подаються щороку до 1 квітня, і кошти на її утримання, що виділятимуться з  місцевого бюджету.

  З цією метою ще в минулому році Урядом було затверджено відповідний Порядок використання коштів, передбачених і в  Державному бюджеті на придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату.

  Цим документом визначені умови, гарантувавши виконання яких, органи місцевого самоврядування можуть розраховувати на забезпечення спеціально обладнаними автомобілями за кошти державного бюджету.

  Основними пунктами цих умов є:

  - проживання не менше  25-ти  осіб з інвалідністю і  дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, та не мають в особистому користуванні та в користуванні їх законних представників автомобілів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

  - функціонування служби з перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату або наявність рішення про утворення її в поточному році;

  - наявність документів, що підтверджують затвердження видатків на поточний рік для фінансування служби з перевезення.