• In English
 • Права людини в бізнесі під час війни: нові освітні серіали від Дія.Бізнес та Дія.Освіта
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 12 жовтня 2023 року о 18:15

  Мінцифри презентує два освітні серіали: базовий «Бізнес та права людини» та поглиблений «Належна обачність щодо прав людини під час війни». Вони будуть цікавими для підприємців та всіх, хто хоче розбиратися в деталях ведення відповідального бізнесу в умовах війни.

  У серіалі експерти пояснюють, як права людини повʼязані з бізнес-діяльністю та на які аспекти варто зважати, щоб ефективно управляти ризиками для прав людини у воєнний час.

  «Ми презентуємо два освітні серіали для бізнесу з теми прав людини. Дотримання прав людини забезпечує розвиток людського капіталу — найціннішого капіталу сьогодення. Важливість відповідального ведення бізнесу на сучасному глобалізованому ринку невпинно зростає — про це свідчать підходи ЄС, ОЕСР, провідних економік світу. Права людини мають лежати в основі кожного рішення, яке ухвалюють представники держави та бізнесу», — пояснює заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

  Переглядаючи серіал «Бізнес та права людини», ви дізнаєтеся:

  • чому держави та компанії запроваджують міжнародні стандарти з відповідального ведення бізнесу, зокрема підхід «бізнес і права людини»;
  • як це вплине на український бізнес;
  • які практичні інструменти допоможуть компаніям оцінювати та мінімізувати свій вплив на права людини, щоб уникнути серйозних юридичних ризиків чи шкоди репутації.

  «Народ Японії підтримує Україну в ці часи безпрецедентної кризи, спричиненої війною, і ми віримо, що разом зможемо відновити країну та створити ще світліше майбутнє для всіх. Ці освітні курси допоможуть українській бізнес-спільноті вистояти та подолати всі виклики, озброївшись знаннями та інструментами, необхідними для просування прав людини й етичних ділових практик, що сприятиме розбудові сильної, стійкої та сталої України», — зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда.

  Спікери серіалу — Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, та Лариса Денисенко, правозахисниця і журналістка.

  Серіал «Бізнес та права людини» містить вісім серій. Його можна переглянути на платформі Дія.Освіта за посиланням —

  https://osvita.diia.gov.ua/courses/business-and-human-rights

  «Незважаючи на виклики та значні перешкоди, спричинені війною, українська економіка продовжує демонструвати неабияку стійкість. Ми в ПРООН вважаємо, що в такі складні часи критично важливо консолідувати зусилля та ретельно відстоювати принципи прав людини, щоб не лише вистояти, а й успішно пройти через кризу», — наголосив Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє.

  Освітній серіал «Належна обачність щодо прав людини під час війни» — це поглиблена версія базового освітнього курсу, у якій експерти більш детально розповідають про те, як компанії можуть дбати про права людини в умовах війни через застосування «поглибленої» процедури належної обачності.

  Серіал буде корисним для компаній, які тільки починають або вже впровадили цю процедуру. Переглянути серіал можна на порталі Дія.Бізнес: https://business.diia.gov.ua/courses/obacnist

  «Офіс Омбудсмена завжди відкритий і готовий реалізовувати цікаві проекти у сфері бізнесу й прав людини. Безперечно, це важливо, тому що таким своєрідним ланцюжком, розпочинаючи зі сприяння обізнаності громадян у цих темах, ми позитивно впливатимемо на впровадження практик відповідального ведення бізнесу в Україні через імплементацію Керівних принципів ООН. Що своєю чергою впливатиме на економічний складник суспільства, а надалі — на відновлення країни від наслідків повномасштабної війни. Отже, ці освітні курси — це крок до впровадження міжнародних стандартів і найкращих практик у сфері бізнесу, які підуть на користь усій країні», — зазначив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

  Курс містить приклади компаній, які вже мають досвід впровадження процедури належної обачності щодо прав людини. Це допоможе глядачам оцінити, чи має їхній бізнес необхідні процедури, знання й навички для відповідальної роботи в контексті збройного конфлікту.

  «Окрім розвитку підприємництва, якості продукту та збільшення прибутку, підприємці все більше зосереджують свою увагу на етичній стороні ведення бізнесу — належному дотриманні прав своїх співробітників і клієнтів. Щоб українські компанії могли розвиватися в цьому напрямі, створили два освітні серіали, які допоможуть підприємцям зрозуміти, як бізнес може приділяти увагу питанням прав людини у своїй роботі, як це регулює національне й міжнародне законодавство і як діяти в кризових ситуаціях, щоб уникнути серйозних юридичних ризиків чи шкоди репутації», — підкреслює директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту Андрій Ремізов.

  Підприємці також можуть скористатися безоплатним Інструментом самооцінювання. Він допоможе визначити відповідність практик компанії — стандартам бізнесу та прав людини. За результатами тесту компанії отримають рекомендації, як покращити внутрішні процеси, комунікацію і взаємодію компанії з постачальниками.

  Довідково

  Освітні серіали створені Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Уряду Японії та в співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини й за інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту.