• In English
 • Позиції реформи деінституалізації вивіряли ООН та ЮНІСЕФ
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 12 грудня 2017 року о 18:37

  Про напрацювання року, що минає, в оновленні захисту прав дітей в Україні, - а саме початок 2017 став його своєрідним рубежем, - розмовляли посадовці Міністерства соціальної політики України й представники міжнародних організацій ООН та ЮНІСЕФ.

  „Захист прав дітей є одним із п’яти пріоритетів соціальної сфери стратегії Уряду, розробленої на період до 2020 року. Ми маємо в Україні певну історію в цих заходах, - зазначила головуюча на зустрічі перший заступник Міністра соціальної політики Ольга Крентовська. – Однак, попередні заходи були не достатньо дієвими, тому перед початком роботи ми проаналізували - що й чому не вдавалось у минулі роки. Розроблена нашою командою нинішня стратегія захисту прав дітей дала можливість подивитись ширше на інші зміни, котрі ми впроваджуємо в соціальній сфері – на те, як можуть функціонувати втілювані нами реформи, наприклад, децентралізації”.

  Як відомо, зараз Україна почала шлях деінституалізації — реформування інтернатних установ для дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування.

  Щодо цього прийнято Національну стратегію та план дій з реформування інтернатних установ на 2017—2026 рр. 

  Вбачається, що основною відповідальною інституцією за долю дітей, котрі потрапили в скрутне життєве становище, має бути місцева територіальна громада.

  За словами Ольги Крентовської, зараз розробляються інструменти підтримки місцевих громад у наданні необхідних послуг дітям. Найближчим часом нові умови життя в громадах  торкнуться близько 700 дітей, позбавлених батьківського піклування. 

  Також завдяки запуску пілотного проекту в окремих регіонах країни команда Міністерства відпрацьовує технологію впровадження змін системи опіки над дітьми по всій країні, що, за словами першого заступника Міністра, має відбутись через 2-3 роки.

  Президент Комітету ООН з прав дитини пані Ренате Вінтер зосередила увагу присутніх, що проблемою усіх країн, не лише України, є якісний збір даних та розробка стандартів.

  Ольга Крентовська зазначила, що саме якісне опрацювання і подача даних про всіх, потребуючих допомоги дітей, є частиною роботи над покращенням захисту прав дітей Міністерства соціальної політики.