• In English
 • Повік не забудемо подвиги Героїв, які віддали своє життя за майбутнє України. У Міноборони вшановували загиблих українських Героїв
  Міністерство оборони України, опубліковано 12 лютого 2019 року о 11:09

  Сьогодні, 12 лютого, на території Міністерства оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули цього дня у різні роки та внаслідок російської збройної агресії на сході України.

  У заході взяли участь рідні та близькі загиблих українських Героїв, керівництво Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства, військовослужбовці Київського гарнізону та ліцеїсти одного із навчальних закладів столиці.

  Присутні вшанували пам’ять захисників України, які ціною власного життя виборювали волю і незалежність нашої держави від підступного російського окупанта.

  Сьогодні, 12 лютого, Дзвін Пам’яті пролунав дев’ятнадцять разів…

  Цього дня у 2015 році перестали битися серця мужніх захисників, які героїчно захищали Україну:

  Майор ПОСТОЛАКІ Віталій Андрійович.

  Капітан КОМАРОВ Олексій Миколайович.

  Старший лейтенант МАРКВАС Ігор Йосипович

  Лейтенант медичної служби ТРЕПКО Владислав Віталійович.

  Старший прапорщик СУСЛИК Володимир Михайлович.

  Старшина БОНДАР Василь Васильович.

  Старшина ШЕВЧЕНКО Олег Іванович.

  Сержант АСМОЛОВ Андрій Вікторович.

  Сержант БОЙКО Олександр В’ячеславович.

  Молодший сержант КРАВЧЕНКО Олександр Дмитрович.

  Молодший сержант ШУЛЬГА Володимир Олександрович.

  Старший солдат СУЩУК Микола Володимирович.

  Старший солдат ФЕДОРЧЕНКО Сергій Сергійович.

  Солдат БРАУХ Андрій Васильович.

  Солдат ГИРМАН Сергій Миколайович.

  Солдат КОСТЬ Ярослав Васильович.

  Солдат ЛІСОВЕНКО Дмитро Іванович.

  У 2016 році перестало битися серце капітана ПАХАЯ Сергія Васильовича.

  У 2018 році загинув молодший сержант СИСКОВ Дмитро Вадимович.

  Повік не забудемо подвиги Героїв, які віддали свої життя за майбутнє України! Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна їм Слава!

  Зала Пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

  Біля споруди Зали Пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у яку вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону залежно від кількості загиблих у цей день.

  У середині Зали Пам’яті, на спеціальному подіумі, розміщено Книгу Пам’яті з іменами загиблих. Структура Книги побудована за принципом календаря: один розворот – один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки. Станом на зараз лише 32 розвороти (32 дні) залишаються порожніми. В усі інші дні Збройні Сили України несли бойові втрати.