• In English
 • Потужностей в ОЕС України вистачає і є достатні резерви у разі виникнення аварійних ситуацій, – Руслан Слободян
  Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 31 грудня 2021 року о 15:00

  Потужностей в об’єднаній енергетичній системі України вистачає і є достатні резерви у разі виникнення аварійних ситуацій. Про це повідомив Голова Державної інспекції енергетичного нагляду України Руслан Слободян у прямому етері одного із українських телеканалів.

  У ході розмови очільник відомства зазначив, що наразі так звані віялові відключення електроенергії не застосовуються. Востаннє вони застосовувалися у 2014 році, коли були активні бойові дії на сході України. У той час деякі теплові електростанції знаходилися у зоні бойових дій і було порушено баланси потужностей. Перед тим віялові відключення застосовувались у кризових 90-х роках.

  Разом з тим деякими операторами систем розподілу (далі – ОСР) у грудні 2021 року активно проводилися ремонтні роботи в електромережах, а такі роботи потребують тимчасового відключення ліній. Крім того, у 2021 році значно зросла кількість приєднань нових споживачів електроенергії. Для цього також потрібно знеструмлювати обладнання.

  Водночас Голова повідомив, що Держенергонагляд протягом січня 2022 року здійснить моніторинг обсягів виконання різних видів ремонтних робіт ОСР з метою аналізу доцільності й тривалості відключень електроенергії, які відбувалися у грудні цього року. «Моніторинг буде здійснено по всіх операторах систем розподілу. Такі перевірки будуть проведені у зв’язку із зверненнями споживачів, та задля оприлюднення достовірної інформації з цього приводу. Результати моніторингу будуть оприлюднені на нашому офіційному веб-сайті», – зазначив керівник інспекції.

  Нагадаємо, що Держенергонагляд закликав усіх ОСР утриматися від виконання ремонтних робіт в електромережах протягом новорічних свят і низьких температур, за винятком аварійно-відновлювальних робіт. Інформація щодо відключень, які плануються у зв’язку з виконанням планових робіт, розміщується на сайтах ОСР.

  На завершення ефіру Руслан Слободян наголосив, що Держенергонагляд здійснює різні перевірки постійно і це не є якоюсь разовою акцією, це є нормальною роботою відомства. З результатами таких перевірок можна ознайомлюватися на офіційному веб-сайті Держенергонагляду або на офіційній сторінці відомства у соціальній мережі Фейсбук.