• In English
 • Потрібно витримувати баланс щодо навантаження дітей контрольними й тестовими роботами, – Сергій Шкарлет
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 26 травня 2021 року о 10:24


  25 травня Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет взяв участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, який проходив на базі державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек».

  «Такий формат засідань є важливим у роботі як Міністерства, так і народних депутатів, адже ми з колегами мали нагоду поспілкуватися з представниками артеківського самоврядування та освітніх стартапів, а це наші учні закладів загальної середньої освіти, які, як ніхто інший, можуть окреслити всі питання, що їх турбують і потребують розв’язання», – зазначив Міністр.

  Сергій Шкарлет повідомив, що таких питань було порушено багато: від матеріально-технічного забезпечення до організації освітнього процесу, в тому числі й дистанційної освіти.

  «Було дуже корисно почути думки дітей, які, попри вік, уміло аргументували свою позицію й вказували на виявлені ними недоліки. Зокрема, йшлося про значну кількість домашніх завдань і контрольних робіт», – поінформував Міністр.

  Сергій Шкарлет висловив думку про те, що надмірна кількість контрольних і тестових робіт – не найкращий шлях оцінювання здобутих знань учнями в доволі стресових для них умовах дистанційного навчання.

  «У цьому питанні треба витримувати баланс, аби не перекладати на школярів усю відповідальність за вивчення того чи іншого предмета. До того ж існує чимало форм контролю засвоєних учнями знань на основі інтерактивних підходів», – зауважив Міністр освіти і науки України.