• In English
 • Посилення стратегічного партнерства між Україною і США — спільна мета обох країн, — Олексій Резніков
  Міністерство оборони України, опубліковано 19 листопада 2021 року о 19:42

  18-19 листопада 2021 року делегація Міністерства оборони України на чолі з Міністром Олексієм Резніковим перебувала з робочим візитом у Вашингтоні.

  Протягом двох днів відбулася низка зустрічей із високопосадовцями США, зокрема із Міністром оборони США Ллойдом Остіном, з сенатором Джеймсом Інгофом, із заступницею Державного секретаря США Вікторією Нуланд.Проведено зі стратегічними радниками високого рiвня при Міністерстві оборони України. Також відбулися зустрічі високого рівня із високопосадовцями Білого Дому.

  «Я радий, що цей візит до Вашингтону відбувся і я дуже високо оцінюю його результати. За ці дні у мене було багато змістовних зустрічей. Я побачив справжню небайдужість до України. Хочу ще раз подякувати американській стороні за допомогу, яка надається Україні з початку війни з Росією. Для мене було важливим побачити, що наші дані і наші оцінки, зокрема, у контексті мілітарної активності Росії та гібридної атаки з допомогою мігрантів через Білорусь, збігаються. Наші безпекові відомства і розвідки працюють у тісному контакті», — сказав Олексій Резніков.

  Головним треком на всіх зустрічах було обговорення посилення стратегічного партнерства між Україною і США, можливості практичного застосування механізмів підтримки, які знаходяться у компетенції Конгресу, Державного департаменту, Пентагону, Ради національної безпеки США. Проведено перемовини щодо ситуації на кордонах нашої держави, за підсумками яких дійшли згоди про нарощування оборонного потенціалу України в рамках серпневих домовленостей 2021 року про стратегічну оборону щодо реформи в оборонному секторі.

  Важливо, що усі візаві українського Міністра запевнили підтримку Сполученими Штатами Америки суверенітету та територіальної цілісності України й наголосили, що США продовжать консультуватися з Україною — з партнером і союзником США в регіоні, щодо розвитку ситуації, пов’язаної зі збройною агресією РФ, а також, щодо того, як краще забезпечити регіональну безпеку.

  Своїм співрозмовникам Олексій Резніков окреслив свої пріоритети на посаді очільника оборонного відомства України.

  «Під час вступу на посаду я зазначив, що одним з моїх головних завдань вважаю забезпечення синергії між складовими безпекового сектору в Україні. Ми вже продемонстрували спільно з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним та профільним Комітетом українського Парламенту готовність працювати разом. Зокрема, у цій делегації не тільки представники Міноборони, але й колеги з Генерального Штабу. Так само важливо, щоб американські партнери в усіх ключових інституціях — Конгресі, Державному департаменті, Раді національної безпеки, Пентагоні — розуміли логіку наших дій, наші пріоритети, конкретні потреби і стратегію. Головним змістом моєї роботи буде провадження всеосяжних реформ у сфері оборони. Щоб Міноборони стало ефективним цивільним органом, який формує політику, здійснює адміністративне управління та демократичний цивільний контроль. І головне — забезпечує Збройні Сили України усім необхідним для виконання своїх функцій», — додав Міністр.

  Питання Рамкової угоди про стратегічні засади оборонного партнерства між країнами також було обговорено окремо.

  «З американськими партнерами ми говорили і про оперативні заходи, яких треба вжити для зниження ризиків можливої ескалації. І про стратегічні речі. Зокрема, про розвиток фундаментальних спроможностей Збройних Сил України. Для нас пріоритетними є завдання розвитку ППО, ПРО та флоту. Але спектр обговорених питань був надзвичайно широким. Тепер моє завдання — на практичному рівні забезпечити виконання домовленостей, наповнити реальним змістом Рамкову угоду про стратегічні засади оборонного партнерства. Це вкрай необхідно для практичної реалізації тих принципових домовленостей, які було досягнуто під час візиту до США Президента України Володимира Зеленського. Маю надію, що у найближчі місяці ми побачимо прогрес по всіх цих питаннях, які були у фокусі зустрічей під час візиту, адже посилення стратегічного партнерства між Україною і США — спільна мета обох країн. Я вдячний нашим американським партнерам за можливість проведення всіх цих зустрічей. Окремо також хочу подякувати нашому Послу у США пані Оксані Маркаровій та всій команді Посольства, нашим атташе за їх колосальну роботу і організацію всіх зустрічей на найвищому рівні», — наголосив Олексій Резніков.