• In English
 • Попри війну МОЗ продовжує працювати над модернізацією українських лікарень, – Віктор Ляшко
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 08 лютого 2023 року о 13:45

  Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко оглянув КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування». Тут завдяки закупівлі Міністерством охорони здоров’я України сучасного ангіографу мешканці всього регіону вже найближчим часом матимуть змогу отримувати планову й ургентну допомогу на принципово новому рівні.

  Разом із Міністром заклад відвідали народний депутат України Олександр Федієнко, заступник голови Київської ОВА Віталій Власюк, голова Бориспільської РВА Руслан Дяченко, секретар міської ради Владислав Байчас, директор медичного закладу Василь Лисиця та начальник управління – головний державний інспектор з енергетичного нагляду у Київській області Володимир Рубанко.

  «МОЗ продовжує оновлювати матеріально-технічну базу лікарень та підтримувати заклади охорони здоров’я у такий непростий час. Сьогодні завдяки новому обладнанню у лікарні наші медики зможуть максимально оперативно діагностувати та надавати медичну допомогу пацієнтам. Це вже друге ангіографічне обладнання, встановлене на правобережній частині Київщини, яке дозволить закрити потребу людей, які тут проживають, у високоспеціалізованій медичній допомозі у випадку інфаркту та інсульту. Для повноцінного закриття потреби області в ангіографах ми плануємо ще одну додаткову поставку такого обладнання до лікарні в м. Біла Церква у рамках спільного зі Світовим банком проекту “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”», – сказав Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

  Завдяки ангіографічному обладнанню лікарі зможуть обстежувати та лікувати патології судин різних органів і систем, визначати місце звуження, закупорки або ж розширення судини, наявність внутрішньої кровотечі, поширення пухлинного процесу та інші процеси та хвороби, які виявити іншим шляхом вкрай складно, а інколи неможливо.

  Окрім того, новітнє обладнання дозволяє оперативно та достовірно діагностувати захворювання серцево-судинної системи людини, що допомагає кардіологам та нейрохірургам максимально оперативно надавати медичну допомогу у випадку інсульту чи інфаркту міокарда.

  Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підкреслив, що одним із пріоритетних завдань для Міністерства є модернізація закладів охорони здоров’я. Тому МОЗ і надалі докладатиме всіх зусиль, щоби заклади охорони здоров’я були забезпечені всім необхідним навіть у такий надскладний час.

  Також Віктор Ляшко додав, що кожен медичний заклад зобов’язаний зробити все можливе, аби медобладнання швидко монтувалося, вводилося в експлуатацію і якнайскоріше працювало на користь пацієнтів.

  Нагадаємо, що у 2021 році Міністерство охорони здоров’я України та Медзакупівлі України спільно з постачальниками та виробниками організували розвезення та встановлення сучасних ангіографів моделі «Artis One» від компанії «Siemens». Прилади передбачені для встановлення у 24 опорних лікарнях по всій Україні. Постачання, монтаж та налагоджування медичного обладнання у заклади охорони здоров’я України триває навіть під час війни.