Підготовка до великої приватизації, запуск пілотного проекту з допомоги бізнесу оцінити збитки, завдані рф, та діджиталізація реєстрів. Ці та інші актуальні питання під час зустрічі обговорили Перший віце-прем'єр-міністр – Міністром економіки України Юлія Свириденко і голова Фонду державного майна України Рустем Умєров.
Рустем Умєров повідомив, що протягом січня ФДМУ залучив 738 млн грн інвестицій на приватизаційних аукціонах. А в планах фонду – до кінця лютого отримати ще щонайменше 480 млн грн від продажу держмайна. Крім того, Фонд зберіг 72 млн грн завдяки запобіганню зловживанням у податковій оцінці.
Юлія Свириденко наголосила, що частка держави в економіці має зменшуватись, відтак більшість державних підприємств має знайти нових ефективних власників.
«Основна мета приватизації - економічне зростання. На занедбане виробництво приходить новий власник та вкладає кошти в його оновлення. Ми бачимо, що, попри війну, бізнес готовий інвестувати в українську економіку», - зазначила Перший віце-прем’єр.
Також сторони обговорили виконання доручень Уряду щодо передачі держпідприємств до Фонду держмайна, а також поточний статус управління ними.
Рустем Умєров запевнив співрозмовницю, що паралельно з цим ФДМУ працює над створенням прозорої системи управління землею, запуском великої приватизації та діджиталізацією реєстрів. В планах фонду – створення прозорої цифрової системи управління державними підприємствами.
Довідково
Влітку 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроект про швидку приватизацію, який значно прискорив процедури і скасував численні обмеження, що роками унеможливлювали продаж державних активів.
З вересня Фонд державного майна виставляє об’єкти на аукціони з приватизації через державну електронну торгову систему “Прозорро.Продажі”.
Торік Фонд держмайна успішно провів 193 приватизаційних аукціони. Загальна сума переможних ставок склала 2,2 млрд грн. З них на кінець 2022 року було перераховано до держбюджету 1,7 млрд грн.