• In English
 • Попри інтенсивний політичний діалог з ЄС, ми досі не маємо насиченого діалогу між громадянськими суспільствами, – Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 22 червня 2018 року о 12:45

  Довгий час Україна перебувала в парадигмі «Схід – Захід». Після Революції Гідності ми стали несподіванкою навіть для деяких сусідів, адже набуваємо суб`єктності. Про це заявила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, виступаючи на конференції «Україна – ЄС: коли зникають кордони» в Ужгороді.

  «Ми маємо інтенсивний політичний діалог із західними сусідами, безвіз забезпечує міжлюдські контакти. Але досі немає насиченого діалогу між науковцями, митцями, громадськими організаціями, експертними групами. Нещодавно я мала зустріч з угорськими журналістами, і це був їхній перший візит до Києва за всю кар`єру, – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Ми досить довго дивилися на Центральну Європу, як на джерело натхнення, але не бачили окремих країн з їхніми інтересами. І нас так само розглядали, як частину пострадянського світу». Тепер, вважає Віце-прем`єр-міністр, коли держава набуває суб`єктності на міжнародній арені, треба переглянути статус-кво у питаннях громадянства, мови, історії, символів тощо, а також вчитися формувати відносини із сусідами на основі взаємоповаги.

  Вона зазначила, що Україна показала, що може конструктивно вести діалог, не забуваючи про свій національний інтерес і враховуючи інтереси сусідів. Водночас не варто недооцінювати третю сторону – Кремль, який використовує будь-які можливості для руйнування європейської єдності та дискредитації України. «Тут, на Закарпатті, були спроби «запалити» регіон, і ми знаємо, що ниточки ведуть до РФ. Але ці спроби зазнали поразки, в тому числі через мудрість закарпатців і вміння жити в злагоді», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Конференція «Україна – ЄС: коли зникають кордони» організована Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки ЄС. У заході взяли участь також заступник Голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін, Почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді Отто Ковчар, науковці, журналісти, представники бізнесу та громадських організацій області.

  Попри інтенсивний політичний діалог з ЄС, ми досі не маємо насиченого діалогу між громадянськими суспільствами, – Іванна Климпуш-Цинцадзе