• In English
 • Понад 500 000 е-медичних записів створюється в ЕСОЗ щоденно, – НСЗУ
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 07 липня 2020 року о 09:24

  Лікарі первинної та спеціалізованої допомоги створили майже 24 млн електронних медичних записів в електронній системі охорони здоров’я для 5 млн пацієнтів. 

  З 1 квітня 2020 року ведення електронних медичних записів є обов’язковим для всіх закладів, які мають контракт з НСЗУ про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Зокрема, обов’язковим є внесення медичних записів про надання медичних послуг в амбулаторних умовах, про госпіталізацію, виписку зі стаціонару, записів про направлення та е-рецептів на лікарські засоби, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки».

  Станом на 6 липня в ЕСОЗ для понад 5 млн пацієнтів створено майже 24 млн електронних медичних записів (ЕМЗ). 17 млн ЕМЗ здійснили лікарі первинної ланки, 6,7 млн - лікарі спеціалізованих закладів. Лікарі приватних клінік, а також ФОП створили 325 тис. е-медичних записів. Ці дані можна побачити на новому дашборді НСЗУ “Статистика ведення електронних медичних записів в ЕСОЗ”.

  Наприклад, з 23,8 млн ЕМЗ 9,4 млн становлять епізоди. З них понад 8 млн - це епізоди з взаємодіями. Всього створено понад 10,6 млн таких взаємодій у межах епізодів медичної допомоги, 433 тис. обстежень (інформація щодо результатів спостережень, вимірюваних параметрів та інших характеристик пацієнта), 21 тис. процедур (проведені медичні інтервенції) та 476 тис. діагностичних звітів (це вид медичних записів, які створюються надавачами медичних послуг для того, щоб відобразити результати проведеної діагностики, або результати лабораторних досліджень).

  Щодо динаміки створення ЕМЗ, то у квітні 2020 року в ЕСОЗ було загалом 3,4 млн ЕМЗ, а вже в червні 2020 - в три рази більше.

  Лідер за кількістю ЕМЗ Харківська область, де лікарі створили 3,6 млн електронних медичних записів. У Києві - понад 2,3 млн, на Дніпропетровщині - 2 млн. У розрізі закладів найбільше ЕМЗ створено лікарями Хмельницького міського ЦПМСД №2 - 266 тис., а також лікарями центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради, міської поліклініки №8 Харківської міської ради - 187 тис.

  Дашборд “Статистика ведення електронних медичних записів в ЕСОЗ” дозволить всім керівникам закладів охорони здоров’я, департаментам охорони здоров’я та представникам МІС бачити актуальну інформацію про ведення електронних медичних записів у кожній лікарні, у кожного надавача медичних послуг.

  Кожне створене в ЕСОЗ електронне направлення можна побачити на дашборді Національної служби здоров’я “Аналіз ведення електронних направлень лікарями первинної та спеціалізованої допомоги”, а кожен електронний рецепт - на дашборді  “Електронні рецепти на лікарські засоби за програмою реімбурсації: виписування та відпуск”.