• In English
  • Понад 50 тисяч кваліфікаційних документів видано морякам у 2024 році

    За період реформи дипломування, Адміністрація судноплавства видала морякам більше 80 000 кваліфікаційних документів, більше 50 000 з них - видано у 2024 році.

    На початку 2023 року запустили реформу, щоб привести процедуру дипломування до міжнародних стандартів. Найскладнішим викликом було подолання мільйонних схем заробітків на українських моряках.

    Станом на сьогодні моряки вже отримали десятки тисяч необхідних для роботи документів без хабарів, це дає нам чітке розуміння того, що постанова Кабінету Міністрів України № 1499 - працює.

    Подача моряком заяви на присвоєння звання та підтвердження кваліфікації можлива чотирма способами: особисто, через представника, поштою або онлайн засобами порталу Дія.

    Кожну заяву моряка розглядає Державна кваліфікаційна комісія моряків (ДККМ) у складі Адміністрації судноплавства. За рішенням ДККМ про видачу кваліфікаційного документа, уповноважена особа Адміністрації судноплавства друкує кваліфікаційні документи на бланках суворої звітності відповідно до вимог законодавства.

    Також Адміністрацією судноплавства здійснюється обмін кваліфікаційних документів, виданих до набрання чинності постанови Уряду №1499. Подати заяву на здійснення обміну кваліфікаційних документів на ті, що видаються відповідно до постанови Уряду №1499, можливо особисто, через представника, або поштою.

    Отримати готові кваліфікаційні документи можливо в Адміністрації судноплавства або ДП «Моррічсервіс» особисто або через представника.

    За 6 місяців 2024 року Адміністрацією судноплавства виготовлено 54 201 кваліфікаційний документ, а це майже вдвічі більше, ніж за весь 2023 рік. Результат досягнуто завдяки тому, що кожного дня працівники Адміністрації судноплавства друкують біля 500 кваліфікаційних документів моряків, отже кожного місяця цифра стабільно тримається на рівні 10 000.

    Довідково

    Реформа сфери дипломування моряків реалізується Мінінфраструктури та Адміністрацією судноплавства в співпраці з USAID / UK aid проектом «Підтримка цифрової трансформації» (DTA).