• In English
 • Понад 400 випускників шкіл з угорською та румунською мовами навчання пройдуть інтенсивну підготовку до ЗНО з української мови у пришкільних мовних таборах БомбеЗНО
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 04 березня 2019 року о 17:54

  Цьогоріч на весняних канікулах (25-28 березня) понад 400 випускників шкіл з угорською та румунською мовою навчання пройдуть інтенсивну підготовку до ЗНО з української мови. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час відкриття підготовчого тренінгу для вчителів української мови, які стануть наставниками у цих пришкільних таборах у межах проекту БомбеЗНО 4 березня 2019 року.

  «Я дуже ціную вашу готовність долучитися до цього проекту, адже так ви простягаєте руку допомоги нашим українським дітям, які волею долі народилися у регіоні, де вони не мали достатньої практики та можливості вивчити державну мову. Частині з них важко навіть спілкуватися українською мовою. Упродовж 11 років навчання у школі вони вивчають українську лише як окремий предмет кілька годин на тиждень. Цього часу дуже часто не вистачає, щоб школярі оволоділи українською мовою достатньо, аби подолати прохідний поріг ЗНО», - зазначила Лілія Гриневич.

  Вона наголосила, що зараз Міністерство і держава загалом намагаються виправити цю ситуацію та дати більше можливостей цим школярам освоїти державну мову. Зокрема, передбачається, що для дітей, материнська мова яких належить до іншої мовної групи, буде адаптовано поріг «склав/не склав» для тестування з української мови. Окрім того, в новому Державному стандарті початкової освіти більше часу закладено на вивчення української мови вже з першого класу (5 годин замість 3 годин).

  У 2018 році також для шкіл з навчанням мовами національних меншин було  надруковано майже 100 тисяч двомовних термінологічних словників з різних навчальних предметів, а для підготовки до ЗНО спільно з платформами Prometheus та Ed-Era було розроблено два відповідні онлайн-курси.

  «Отже, ми працюємо з учнями одразу на усіх рівнях шкільної освіти, щоб ніхто не залишися поза увагою. Однак для теперішніх одинадцятикласників цього замало. І тому цей проект є настільки важливим. Якщо він покаже ефективність, це означатиме, що ми маємо більше механізмів, аби дати якіснішу освіту не лише маленьким дітям, що підростають, а й дорослим випускникам. Українська мова – це не примха, а забезпечення більших можливостей і права вибору для цих дітей у майбутньому», – додала Міністр.

  Загалом до проекту долучиться 44 вчителі української мови. Табори проводитимуться у шести районах компактного проживання угорської та румунської громад –  три в Закарпатській та три у Чернівецькій області.

  Проект БомбеЗНО створено спільно Міністерством освіти і науки України, ГО «Освіторія» та GoGlobal за сприяння Фінського проекту підтримки шкільної реформи в Україні.

  Нагадуємо, що у бюджеті передбачено субвенцію на інклюзивну освіту обсягом 504,5 млн грн, вперше гроші спрямують на підтримку інклюзії в садочках та закладах профосвіти.

  Довідково

  Відповідно до офіційної статистики 2018 року 63% учнів шкіл, розташованих у місцях компактного проживання румунської громади, не подолали поріг склав-не склав ЗНО з української мови; у місцях компактного проживання угорської громади не подолали поріг 67,5%  учнів шкіл.

  Водночас у Берегівському районі не подолали прохідний поріг 77,5% випускників шкіл.