• In English
 • Понад 300 школярів взяло участь у відкритті проекту "ПрофіКемп", який охопить чотири області
  Державна служба зайнятості, опубліковано 18 травня 2018 року о 15:32

  17 травня у місті Нова Каховка відбувся урочистий старт міжрегіонального профорієнтаційного проекту для учнівської молоді під назвою «ПрофіКемп».

  Інновація, що розроблена Херсонським обласним центром зайнятості та обласною бібліотекою для дітей ім. Дніпрової Чайки, одночасно буде втілюватись у 4 областях: Херсонській, Львівській, Рівненській та Закарпатській.

  Проектом передбачено сприяння національно-патріотичному вихованню дітей старшого шкільного віку шляхом підвищення їх поінформованості про розвиток рідного краю, його природні ресурси, історичну та культурну спадщину, привернення уваги молоді до одного з перспективних напрямків економічного розвитку області – туризму, в т.ч. зеленого, сільського та агротуризму.

  Результатом роботи стане створення учасниками проекту інформаційного банку даних щодо туристичної привабливості області для подальшого його використання у мережі Інтернет.

  У відкритті «ПрофіКемпу» взяли участь керівники управлінь та відділів центрального апарату Державної служби зайнятості, керівництво Херсонської обладміністрації та обласної служби зайнятості, Новокаховський міський голова та керівництво обласних бібліотек. Урочистий старт проекту розпочався із флеш-мобу команд-учасників, які запустили логотипу «ПрофіКемп» на повітряних кульках. Після цього усі присутні долучилися до параду вишиванок, що проходив центральним проспектом міста Нова Каховка.

  Організатори заходу у театралізованій формі розповіли учням про завдання, які вони повинні виконувати протягом двох років, від визначення туристично-привабливих об’єктів дослідження та складання туристично-екскурсійних маршрутів до розроблення та реалізація PR-кампанії власного екскурсійного маршруту та туристичних об’єктів.

  Почесні гості та організатори зі сцени Палацу культури побажали учасникам проекту, а це понад 300 учнів 9-х класів загальноосвітніх шкіл області, отримати нові враження, знання, ідеї, знайомства, новий досвід, що допоможуть у виборі професійного майбутнього.

  «ПрофіКемп» унікальний за своїм змістом та суттю проект. Важливо, що він об’єднує молодь нашої країни. Участь у проекті надасть учням додаткових знань, впевненості у собі, своєму розвитку, що так необхідно задля формування фахової успішної молоді», - зазначив під час відкриття начальник управління міжнародного співробітництва, зв’язків з громадськістю та ЗМІ ДСЗ(ЦА) Святослав Лешик.

  За словами директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова проект направлений на виховання справжнього українця. «Під час виконання завдань діти мають змогу навчатися новому, удосконалюватися, розвиватися, - зазначив Євгеній Єрашов. – Безліч професій туристичної галузі чекають на школярів для вдалого професійного вибору».

   «Своєчасна профорієнтаційна робота з учнівською молоддю, що проводиться службою зайнятості задля допомоги у виборі майбутньої професійної діяльності, на сьогодні є основою запобігання молодіжному безробіттю та розвитку трудового потенціалу країни. Тож обирайте професію виважено, скористайтеся допомогою фахівців, ми раді вам завжди допомогти», - наголосила заступник начальника управління профорієнтації, профнавчання та навчальних закладів ДСЗ (ЦА) Інна Бондіні.

  У рамках роботи проекту відбулася прес-конференція для ЗМІ за участю гостей та організаторов новації.

  Херсонська обласна служба зайнятості разом з партнерами вже шість років створює і відпрацьовує нові форми профорієнтаційної роботи з учнями 8-10-х класів.

  З 2012 року на Херсонщині втілювалися два проекти: «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє» (2012-2015рр.) та обласний «ПрофіКвест: в долонях степу і Дніпра» (2016-2017рр.). Їх розробниками стали фахівці Херсонського обласного центру зайнятості то Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки. В процесі реалізації їм допомагали освітяни.

  Суть розробок у тому, що у кожному місті/районі області члени визначеної команди школярів (10 учнів 8-9 класів і три куратори: фахівець служби зайнятості, бібліотекар і вчитель) проводили дослідження, навчалися  та набували певних навичок за спеціальною програмою.

  У проекті «ПрофіСтарт» важливим було навчитися самостійно проводити дослідження ринку праці і визначати затребувані і перспективні професії свого регіону, зібрати матеріали за цими професіями, відвідати виробництво, де вони застосовуються, та ознайомитися з ними у дії, навчитися певним їх елементам, зустрітися з провідними фахівцями, написати нарис з цього приводу, зробити фото- і відеорепортаж про професію, розробити і створити власними руками рекламну продукцію щодо цих професій, провести рекламні акції щодо популяризації визначених професій серед однолітків. А ще участь у вебінарах, скайп-конференціях між учасниками з різних районів, щомісячна презентація результатів виконаної роботи на web-сторінці проекту та на сторінках груп у соціальних мережах.

  У кінці проекту – публікація інтерактивного об’єднаного ресурсу «Карта професій нашого краю». Ця карта вже три роки поспіль стає у пригоді випускникам ЗОШ області та їх батькам у виборі майбутньої професії, а також вчителям для проведення профорієнтаційної роботи.

  Відпрацьовану у «ПрофіСтарті» модель навчання школярів було застосовано і у проекті «ПрофіКвест»: такі ж команди (10 учнів/3 дорослих) робили дослідження і набували певних навичок, але вже у вужчому ніж у «ПрофіСтарті» напрямку – туризмі. У «ПрофіКвесті» школярі протягом навчального року досліджували свої райони, міста, селища: їх визначні пам’ятки, події, історії людей, архітектуру, природне середовище. На основі зібраних матеріалів створили туристичні маршрути рідним краєм, розміщенні на спеціально розробленому медіа-ресурсі. Також учні вивчали особливості професій, пов’язаних з туризмом.

  Ідеї, вкладені до «ПрофіСтарту» і «ПрофіКвесту», виявилася настільки вдалими, що після успішного завершення їх засновники – Херсонський обласний центр зайнятості та Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки – вирішили продовжити справу, але вже на новому рівні – міжобласному. Так народився проект «ПрофіКемп».