• In English
 • Понад 21 тис. здобувачів освіти отримали дозвіл для переведення на навчання за державним замовленням
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 22 грудня 2022 року о 13:01

  На виконання завдання Президента України МОН завершує перший етап переведення на навчання за державним замовленням дітей загиблих захисників України, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, їхніх дітей, а також жителів особливо небезпечних територій, які зараховані до закладів фахової передвищої та вищої освіти до 2021 року включно.

  Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

  «Станом на 21 грудня 2022 року за рахунок внутрішнього перерозподілу та перерозподілу місць між закладами фахової передвищої та вищої освіти, що підпорядковані МОН, місць державного замовлення 2022 року підтверджено та надано дозвіл для переведення на навчання за державним замовленням 21 048 здобувачів. З них 18 887 за денною формою здобуття освіти і 2 161 – за заочною», – зазначив Сергій Шкарлет.

  За його словами, нині повністю задоволено потреби в переведенні на місця державного замовлення за всіма ступенями, крім бакалавра.

  Залишок потреби додаткових місць за освітнім ступенем «бакалавр» складає 902 місця. Це питання найближчим часом буде вирішуватись за рахунок додаткових місць державного замовлення.

  Нагадаємо, до МОН надійшло 22 643 звернення щодо переведення на бюджетні місця здобувачів освіти від 311 закладів фахової передвищої та вищої освіти. Фахівці Міністерства опрацювали їх у повному обсязі. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України #1224 від 28 жовтня 2022 року процес переведення продовжиться в новому році.

  Нагадаємо, Колегія МОН схвалила концептуальні засади розвитку людського капіталу у сфері професійної освіти.