• In English
 • Понад 134 тис. пацієнток отримали безоплатно допомогу при пологах, - НСЗУ
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 23 жовтня 2020 року о 14:58

  Національна служба здоров’я України законтрактувала 398 медзакладів на надання медичної допомоги при пологах, 70 з них – спеціалізовані пологові будинки та перинатальні центри. Усі вони отримали за надання допомоги при пологах понад 1,1 млрд грн.

  Допомогу при пологах визначено Національною службою здоров'я пріоритетною та оплачує її закладу за підвищеним тарифом. Водночас лікарня повинна відповідати вимогам НСЗУ. Зокрема, мати сучасне медичне обладнання та команду кваліфікованих фахівців.

  Для пацієнтки увесь спектр медичної допомоги при пологах є безоплатним. Жінка може обирати будь-який пологовий будинок, з тих, що мають контракт з НСЗУ. Обирати з них найкращий заклад, з гідними умовами перебування.

  Понад 134 тисяч пацієнток отримали допомогу при пологах в цих медзакладах впродовж шести місяців дії Програми медичних гарантій. Завдяки достовірним електронним даним ми бачимо, скільки пологів відбувається щомісяця і які заклади обирають пацієнтки найчастіше. Наприклад, у квітні у законтрактованих НСЗУ закладах відбулось 18 тисяч 655 пологів, у травні - понад 20 тисяч, у липні - понад 25 тисяч, а у серпні та вересні - понад 24 тисячі.

  Найбільше пологів за квітень-вересень 2020 року провели у Харківському міському перинатальному центрі - 3 522 пологи, Київському пологовому будинку № 5 – 3 348 пологів та у Київському перинатальному центрі (Київської міської ради) - 3 065 пологів.

  Усього НСЗУ законтрактувала 398 медзакладів на надання медичної допомоги при пологах, 70 з них – спеціалізовані пологові будинки та перинатальні центри. Загальна сума контрактів понад 1,6 млрд грн. На сьогодні, з квітня НСЗУ виплатила цим закладам понад 1,1 млрд грн.

  У наступному році НСЗУ пропонує залишити медичну допомогу при пологах пріоритетним напрямком. Та збільшити тариф на надання такої допомоги у випадку, якщо на реалізацію програми медичних гарантій виділять 5% ВВП. Ми також плануємо виділити в окремий пакет послуги ведення вагітності в амбулаторних умовах.