• In English
 • Понад 11 мільйонів збитків, заподіяних державі, відшкодував ПАТ "Арселор Мітал Кривий Ріг"


  Упродовж 3-16 вересня Держекоінспекцією у Дніпропетровській області проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ПАТ "АрселорМітал Кривий Ріг". 
  Зокрема, на підприємстві перевірялось дотримання законодавства про охорону атмосферного повітря, охорону і раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів, використання та охорону земель, а також поводження з відходами.
            За результатами виявлено такі порушення: 
  • реалізація  проектів  реконструкціїї  без висновку з оцінки впливу на довкілля;
  • невиконання заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин та досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів у встановлені строки;
  • недодержання вимог Дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та правил експлуатації пилогазоочисного обладнання, зафіксовано наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від  основних стаціонарних джерел викидів підприємства;
  • зафіксовано порушення правил експлуатації водогосподарських споруд;
  • невиконання умов Дозволу на спеціальне водокористування;
  • порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання та  зберігання;
  • незабезпечення  вимог щодо видалення відходів екологічно безпечними методами.
  У зв’язку з чим, підприємству-забруднювачу було накладено штрафів за наднормативні викиди в атмосферне повітря, на загальну суму понад 11 млн грн, які вже сплачено у добровільному порядку до Державного бюджету України.
  Також з метою усунення порушень, товариству надані приписи та притягнуто до адміністративної відповідальності винних осіб.
  «Зменшення промислового забруднення та покращення якості життя громадян – серед пріоритетів Міндовкілля. Спільно з профільним Комітетом Верховної Ради України ми працюємо над зареєстрованим законопроектом «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення», який встановить чіткі процедури контролю за промисловим забрудненням на території України та стимулюватиме підприємства до модернізації виробництва і впровадження нових найкращих доступних технологій. Це має позитивно вплинути на стан довкілля та здоров’я людей. Окрім того, триває робота над законопроектом «Про екологічний контроль»,- прокоментував Роман Абрамовський.