• In English
 • Польські колеги поділились досвідом розвитку біржового ринку електричної енергії

  У Міненерговугілля проведено семінар «Досвід Польщі з розвитку біржового ринку електричної енергії та його застосування в Україні».

  Відкриваючи захід, державний секретар Максим Немчинов подякував представникам польської біржї - TGE (Towarowa Gielda Energii) та клірингової організації біржі - IRGIT (Izba Rozliczeniowa Gield) за бажання поділитись досвідом становлення та розвитку біржового ринку в Польщі. «Польща є однією з країн, яка допомагає Україні в її євроінтеграційних прагненнях», - підкреслив державний секретар.

  Також він наголосив, що завершення імплементації Третього енергетичного пакета дозволить створити умови для реформування ринку електроенергії відповідно до енергетичного законодавства ЄС, що також передбачено Першим етапом Енергетичної стратегії до 2020 року .

  На сьогодні відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» 1 січня 2019 року в Україні розпочався перший етап державної реформи ринку електроенергії, а саме - запроваджено роздрібний ринок електричної енергії, відповідно запровадження повномасштабного ринку електроенергії планується з 1 липня 2019 року.

  «Модель ринку, яка створюється Україною, є базовою для європейського енергетичного простору та засновується на низці сегментів, а саме: ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому ринку (фактично ці сегменти і можна назвати біржою електроенергії), ринку двосторонніх договорів та балансуючому ринку, ринку допоміжних послуг», - зазначив Максим Немчинов.

  Державний секретар відзначив, що на етапі запровадження роздрібного ринку дуже важливим є налагодження механізмів передачі даних та роботи в тестовому режимі на відповідних сегментах, врахування отриманого досвіду при запровадженні повномасштабного нового ринку електричної енергії з 1 липня 2019.

  «Польща - це країна, яка успішно провела реформу ринку електричної енергії, тому досвід польських колег є дуже корисним, зокрема в частині запровадження конкурентного ринку електричної енергії, становлення та розвитку біржового ринку електричної енергії в Польщі та ролі такого інституту, як енергетична біржа, у реформуванні ринку електричної енергії Польщі та ЄС, значення біржових продуктів у ціноутворенні для роздрібного ринку електроенергії та кінцевих споживачів», - підкреслив Максим Немчинов важливість обміну досвідом.

  Зважаючи на близькі вихідні умови перед початком реформування ринку електричної енергії, така співпраця та отримання досвіду польських колег дозволить мінімізувати ризики запровадження конкурентної моделі ринку електричної енергії в України.

  Польські колеги представили презентацію та ознайомили з деталями функціонування біржового ринку електричної енергії у Польщі.